Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motort vezetek B jogsival,...

Motort vezetek B jogsival, milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Ha motorral megyek és megállít a rendőr, de nekem csak B kategorias jogsim van, mire számíthatok? Jogosítvány nélküli vezetésnek minősül, vagy csak nem megfelelő kategóriában vezetek és megúszom egy büntetéssel? Jogosítványt elvehetik?

2022. febr. 4. 18:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy engedély nélküli vezetés.


A kategória nélkül vezetésért valóban enyhébb pénzbírság járt. A 63/2012 kormányrendelet helyszíni birságra 35 ezret írt elő a 45 ezer helyett.

De 2021. májusában az engedély nélküli vezetés kikerült a rendeletből, így gondolom minden esetben egyedileg szabják meg a büntetést.

2022. febr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
10-es: folyamatban van.:)
2022. febr. 4. 21:19
 13/19 anonim ***** válasza:
34%
NEM számít jogosítvány nélküli vezetésnek, mivel van B kategóriád, azaz kategória nélküli vezetés, ami 45 ezer helyett 35 ezer helyszíni bírság. Ha többedjére kapnak el, akkor eltiltás és nagyobb bírság is lehet.
2022. febr. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm. Énis így tudtam. Befolyásolhatja a motoros jogosítvány megszerzését, ha elkapnak?
2022. febr. 5. 00:23
 15/19 anonim ***** válasza:

Igen, eltilthatnak. Általában nem elsőre, hanem többedik alkalomra. Egyik barátnőmet tiltották el, amikor ittasan, utassal bukó nélkül, jogsi nélkül másodjára elkapták robogón. Neki 90000 volt az a bírság meg 2 évre eltiltották és nem szerezhet jogsit addig.


Kedves 73%-os lepontozónak ajánlott irodalom:


[link]


Az engedélyhez kötött jármű vezetője nem rendelkezik járművezetésre jogosító kategóriával:

35000-70000 (helyszíni bírság)


Az engedélyhez kötött jármű vezetője nem rendelkezik járművezetésre jogosító okmánnyal:

45000-90000 (helyszíni bírság)

2022. febr. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

#15: Elavult a forrásod.

Itt a vonatkozó kormányrendelet:

[link]

Az általad idézett táblázatot (3. melléklet) 2021. májusában hatályon kívül helyezték.


De ezt már az előző válaszomban (#11) is megírtam, csak el kellett volna olvasni...

2022. febr. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Befolyásolhatja a motoros jogosítvány megszerzését, ha elkapnak?"


Igen. Eltilthatnak a vezetéstől. Az eltiltás alatt természetesen jogosítványt sem szerezhetsz.

2022. febr. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#16

Nem olvasok el mindig minden kommentet, remélem ez bocsánatos bűn :)

Igazad van, végigkövettem a száraz jogi szöveget és valóban oda lyukadtam ki, hogy pont az a 3. melléklet hatályon kívül lett tavaly helyezve.

Jó tudni. Köszi.

Innentől kezdve akkor ez a kettő jogilag ugyanaz? Vagy milyen szabályozás van erre? Semmilyen?

2022. febr. 5. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Amúgy a B sem helyettesíti az AM-et, ... B mellé megkapod az AM-et...
2022. febr. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!