Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyszerűen képtelen vagyok...

Egyszerűen képtelen vagyok gázra rá engedi a kuplungot benzines autónál, ez a fajta megoldás milyen?

Figyelt kérdés

Estét kívánok mindenkinek. Kifejztem bővebben, hogy most hogyan csinálom:


1. Kuplung palóig, 1 tesz.

2. Engem a kuplungot és amikor ilyen 800 körül van a fordulatszám (lényeg hogy amikor engedem, beesik 1000 alá) akkor megtartom és arra rá adok egy kis gázt. És tovább engedem a kuplungot.


Nekem valahogy megmaradt az izom memóriában, mivel TDI motoron tanultam meg kuplungot tartani,csúztatni.

- Szokatlan a lábamnak, meg az agyamnak hogy előszőr gázt adok aztán a kuplungot engedem.


Vélemények?



2022. febr. 5. 21:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Alapból rosszul csináltad. Minden autónál kell gázt adni, az más kérdés, hogy vannak olyan autók, amik elnézik neked, mert van sok nyomaték.


Fordulatot 1500-on tartsd, fogáspontig engeded a kuplungot, amikor végzett a kuplung a dolgával felengeded. Ha ez megy, utána már rutinból fogod csinálni lehető legkevesebb gázzal.

2022. febr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Egyrészt igazad is van, mert úgy mondták fogáspontig ( amikor berezeg az autó) megtartom pár másodpercig aztán engedem fel teljesen. Aztán mehetett a gáz és kuplung második.
2022. febr. 5. 22:02
 3/24 anonim ***** válasza:
19%
Semmilyen gázt nem kell adni, hanem lassan engeded gáz nélkül a kuplungot és amikor elindul, akkor abban az állásban tartod egy picit, amíg 2-3 métert megtesz az autó és azután engeded fel, és csak azután adsz gázt. Nekem a kuplungtárcsa kibír 150 ezer kilométer, nem kopik el.
2022. febr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Igen, így indultam én is csak aztán rájöttem ha lejtő van meg ilyenek akkor a motor szenved, lefullad mert nem bírja..
2022. febr. 5. 22:43
 5/24 anonim ***** válasza:
43%
Ha emelkedő van, akkor kell gáz, de az ritkán van.
2022. febr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez a megoldás - ahogy írod is - nem mindig működik. Ha emelkedőn, vagy hirtelen (kicsit határozottabban) kell elindulnod, akkor meg fogod tapasztalni, hogy 1000-1100-ig nyomod a gázt, és megfelelően felengedve a kuplungot csodákat lehet művelni.

Ezt az alapjáraton csúsztatgatós dolgot csak a nyomatékosabb motorokkal lehet játszani, mint amilyen a tanulókocsik nagy része. Egy alap benzinesnél kis gáz és úgy jön fel a kuplung.

2022. febr. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
22%
Nekem kis autóim vannak és mindig gáz nélkül indulok el velük, nem kell ahhoz nagy nyomaték, még kettesben is elindul alapjáraton.
2022. febr. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Én kb sokáig abban a tudatban voltam, hogy egyesben ha nem nyomok gázt és 1000 fordulatszámmal forog a motor hogy lefullad, de nem.
2022. febr. 5. 23:01
 9/24 anonim ***** válasza:
97%

Nyomatékos motornál (dízel vagy erős benzines ill. tanulóautók, ahol az alapfordulatot szándékosan megemelik) ez használható, bár a motor számára nem ideális.

Egy kisebb szívó benzinesnél ezzel a technikával jó sokat szenvednél, ott az alapjárat is kb. 600ford/perc üzemmelegen.

2022. febr. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
63%
Nem fullad le. Volt 1,5 dízelem is, azzal még hármasban is elindultam alapjáraton.
2022. febr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!