Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyszerűen képtelen vagyok...

Egyszerűen képtelen vagyok gázra rá engedi a kuplungot benzines autónál, ez a fajta megoldás milyen?

Figyelt kérdés

Estét kívánok mindenkinek. Kifejztem bővebben, hogy most hogyan csinálom:


1. Kuplung palóig, 1 tesz.

2. Engem a kuplungot és amikor ilyen 800 körül van a fordulatszám (lényeg hogy amikor engedem, beesik 1000 alá) akkor megtartom és arra rá adok egy kis gázt. És tovább engedem a kuplungot.


Nekem valahogy megmaradt az izom memóriában, mivel TDI motoron tanultam meg kuplungot tartani,csúztatni.

- Szokatlan a lábamnak, meg az agyamnak hogy előszőr gázt adok aztán a kuplungot engedem.


Vélemények?



2022. febr. 5. 21:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%
7-es,akkor a dieselt vezetsz ugye?!
2022. febr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
24%
Nem dízelt, most Suzukim van 1,2-es. Előtte Peugeot 107- volt. Az is elindult.
2022. febr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
95%
De csak sík úton és nagyon finoman tudsz elindulni kis benzinessel. Úthiba vagy alattomos emelkedőnél ez kész lutri, főleg lámpás kereszteződésben ahol tolnának hátulról.
2022. febr. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Egyrészt mind a kettőtőknek igaza van. De a napi használatban, mindenki előbb adagólja a gázt aztán hozza a kuplungot..


Nekem pl a lábamon érzem, hogy szokatlan neki hogy előbb adom a gázt aztán engem a kuplungot..


Igazából olyan helyen tudsz elindulni gáz nélkül, ahol senki sem zavar ill jobban tudsz magadra figyelni. Parkolásnál lehet van is haszna ennek.

2022. febr. 5. 23:13
 15/24 anonim ***** válasza:
94%
Sík úton csak, egyébként gyorsan megy, mert ha már megmozdult az autó, akkor teljesen felengedem a kuplungot és máris nyomom a gázt is.
2022. febr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
De mondjuk a napi használatban egy fekvőrendőr előtt így esélytelen elindulni, hogy az ember nem add neki gázt.
2022. febr. 5. 23:16
 17/24 anonim ***** válasza:
43%
Fekvőrendőrnél nem állok meg, hanem lassan átgurulok rajta. Egyébként kisebb emelkedős is elindul így az autó, csak a durvábbaknál nem.
2022. febr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen azt ajánlom, hogy szokd meg azt, hogy gáz és rá a kuplung, mert dízellel is így kell indulni. Nagyon rossz oktatási módszer ez, hogy ezt rögzítik beléd, hogy gáz nélkül indulunk. Nem szabad, mert amúgy a motor se szereti, nem a dízel se, de a benzines meg pláne nem. Arról nem is beszélve, hogy miattad 8-an lemaradnak a zöldről, mire elindulsz, valamint vannak olyan forgalmi szituációk, amikor el kell indulni hirtelen, mintha versenyen lennél, aztán akkor nem tudsz majd. Úgyhogy mindenképpen gyakorold a gázadást és rá a kuplungot.


Egyébként adj magadnak időt, persze, hogy az elején néha nagyobb gázt adsz majd, máskor meg kevesebbet, de nincs abból semmi. 3 napot topázol, aztán menni fog.

2022. febr. 6. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Elso alkalommal amikor a sajat benzinesunket vezettem(faluban,nulla forgalomban)vagy 50x indultam el (megindult az auto megalltam,ujra elindultam megalltam)mire raallt a labam annyira,hogy forgalomban is sikeruljon.

Keress egy nyugis helyet es gyakorold.korforgalomnal,tobbsavos utra kikanyarodaskor nem lehet a kuplungal szorakozni masodperceket.

Elobb gaz,aztan enged a kuplung.

Egyedul emelkedon tartom meg fogasponton az autot,hogy amikor lehet menni ne akkor kelljen szarakodni a kuplungal(meg en is kezdo vagyok,igy meg en is boven tanulom az autot)

2022. febr. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
7%
Volt par autom, és azt kell hogy mondjam egyikkel sem tudtam úgy elindulni mint az oktatós autoval. Nem tudtam egyikkel sem azt csinálni hogy sarok le és megkeresem a csuszást és megtartom es gurulok előre gáz nélkül. Szerintem szándékosan van az oktatós autoknál olyan érzékenyen beállitva hogy a tanuló megtanulja. A fék és a gáz is baromira érzékeny!
2022. febr. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!