Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A2 jogosítvány?

A2 jogosítvány?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz a bhez képest ( megvan 4 hónapja) robogóval is mentem már elég sokat. Pénzbe 1 óra + kell e külön kresz-e

Összesen mennyibe fáj


2022. febr. 6. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
37%

Mit jelent az, hogy mennyire nehéz egy B jogosítványhoz képest egy A2?


Két teljesen különböző jármű kategóriaról beszélsz.


Mintha megkérdezned, hogy te mostanáig hajót vezettél, holnap mennyire lesz nehéz felszállni helikopterrel.


Van 1 kérdésed ami hülyeség, a többit pedig 1 perc alatt találsz konkrét infót. Nem te vagy a legélesebb kés.

2022. febr. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet B-hez hasonlítani. Ez nagyjából olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy megtanulni olvasni mennyire nehéz úszáshoz képest. Sokkal inkább hasonlítható bicajozáshoz a motorozás, ha már mindenképp hasonlítgatni akarjuk valamihez. Rengeteg dolog átemelhető egyikből a másikba. Múltkor voltam motorral endúró képzésen, ahol használtam néhány hegyikerékpározás során megtanult dolgot és az oktató egyből észrevette.


Teljesen más a kettő. Más izommemória kell a kezelőszervekhez, másfajta figyelmet igényel, más dolgokra kell figyelni.

Milyen nehéz motorozni autózáshoz képest? Megtanulni 0-ról kezdve egy "vizsgázásra alkalmas" szintet szerintem ugyanolyan nehéz (ha már tudsz bicajozni), viszont míg autó vezetést kb 10000 km alatt meg lehet mondjuk 98%-ig tanulni (közúti közlekedésről beszélünk), ahol alig tanulsz már új dolgokat a következő 10000 km vezetés során, addig a motorozásnál 50000 km után is még aktívan lehet tanulni és csiszolgatni a készséget. Sokkal magasabb a skillcap, sokkal több mindent kell összességében tanulni és tudni alkalmazni a biztonságos közlekedéshez.

Gondolok itt pl az útburkolat és tapadási viszonyok felmérésére (de van még több tucat ilyen, pl sávon belül mikor hova és miért helyezkedj). Kocsival, ha betartod a sebességkorlátot, 4 keréken olyan stabil vagy, hogy nem tűnik fel, hogy közben pici olajon, homokon mentél át, vagy ha fel is tűnik, nem igazán tulajdonítasz neki túl nagy jelentőséget, mivel a kocsi egy alapvetően stabil dolog, még ha picit meg is csúszol, amint vége az olajfoltnak, visszanyered a tapadást és semmi sem történt. Ugyanez motoron teljesen máshogy néz ki, ezért perifériával tudattalanul szinte folyamatosan pásztázod az utat, keresed a kátyúkat, homokot, kopott, sima útfelületet, vizes, poros helyeket stb. Kezdőként nem feltétlenül fogod tudni, hogy mikor mire kell figyelni, ez ad egy teljesen új dimenziónyi tanulnivalót. Pont pár hete voltam egy helyen, ahol a sáv szélére hordott homok, murva stb miatt 2015-ben, kezdőként majdnem zakóztam. Most egyből kiszúrtam 50 méter távolságból és ennek tudatában módosítottam a kereszteződés megközelítésének stratégiáján. Mosolyogtam magamban, mert egyből eszembe jutott az ominózus eset 2015-ből, hogy mennyire egyértelmű most, akkor meg mennyire nem vettem észre. Ilyen, és ehhez hasonló apróságból van vagy 100 "séma", "sablon" elraktározva az agyam tudattalan részében, így amikor hasonló szituációt érzékel az agyam (főleg a szemem, meg proprioceptorok által), egyből kongatja a vészharangot és egyből egy magasabb figyelmi állapotba kerülök. Ez rengeteg km és gyakorlás eredménye. Kezdetben tudattalanok bizalmával rongyolsz bele egy halom ilyen szituációba, mivel ezek a szituációk kocsiban ülve 0 veszélyt jelentenek.

2022. febr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még a maradék kérdéseidre:

Kell külön KRESZ.

Hogy mennyibe kerül meg hány óra, azt akármelyik suli honlapján megtalálod,hajrá.

2022. febr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!