Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem használják a városi...

Miért nem használják a városi buszokba szerelt autómataváltókat helyközi, távolsági kivitelű buszoknál?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van autómata kivitel távolsági buszoknál is mostmár, de azok tudomásom szerint még is autómatizált manuálisváltók...
2010. szept. 10. 20:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kamionokban sincs kuplung, az még a 10 évvel ezelőtti Actros-okban volt menő.
2010. szept. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Kamionokban sincs kuplung, az még a 10 évvel ezelőtti Actros-okban volt menő."


Attól még hogy nem te kezeled igenis van. Kuplung =/= kuplungpedál

2010. szept. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Sőt, én úgy tudom, hogy az r-es scaniákban is van kuplungpedál, de ezt csak az elinduláskor kell kezelni. Ugyan ilyen váltókkal szerelik a Scania alvázas pl Irizal felépítésű buszokat is, a Manoknál elinduláskor sem kell a kuplungpedált használni. Ezek után továbbra is fennáll a kérdés, hogy ugyan miért szerelik a városi buszokba még mindig azokat a húsz éves konstrukciójú váltókat. :D Pl a zf már kb 25 éve kifejlesztette ezt a eco nem tudom én milyen váltó családját 4-6 sebességgel, csak az még nem kapott elektronikus vezérlést -legalább is valami ilyesmit találtam a kérdés kiírása óta a neten.
2010. szept. 15. 23:14
 14/17 anonim ***** válasza:
És ha nincs pedál, akkor kit érdekel hogyan működik. Lényeg, hogy nem kell bajlódni vele.
2010. szept. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Akkor is van benne kuplung b*szdmeg, ne mentegesd már magad, mert szánalmas -.-
2010. szept. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
De nem te kezeled a kuplungot "szánalmaskám"
2010. szept. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
És??????????????? Mégis ki a francot érdekel, hogy ki kezeli??????????????????? Te mondtad, hogy "Kamionokban sincs kuplung" na ez egy BAROMSÁG!!!!! Ki nem szarja le, hogy te kezeled-e vagy sem????? Akkor is marhaságot amit állítasz.
2010. szept. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!