Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes megcsináltatni?

Érdemes megcsináltatni?

Figyelt kérdés
Sziasztok kérdésem a következő lenne, nekem van egy Peugeot 206 se kombim 280e km-el nemrég volt olajcsere, és nemrég észre vettem hogy fogy a hutovizem de ezt az autó alatt megnéztem és láttam, hogy ott folyi, hogy hol azt nem tudom, annyira ez még nem si érdekes, szóval ki lett cserélve az olaj stb..és közbe rá néztem az olajra ahogy le vettem a beonto sapkát láttam, hogy ilyen trutyis tejes kávé színű, nem melegedik túl talán egyszer ment fel 90fok fölé, a fűtés működik ugyan úgy olajat nem eszi ugyan annyi van benne mint amennyit bele rajtunk cserenel, megkérdeztem egy szerelőt, O azt mondta, hogy nem hengerfejes, viszont megkérdeztem egy másikat is és ő azt mondta, hogy kezdődő hengerfejes, szerintetek érdemes megcsináltatni vagy hagyjam inkább? :/ Köszönöm szépen a segítséget.

#autó #hengerfej #szerelő #Peugeot 206. 2003 #Érdemes megcsináltatni? #Vagy lesz, Suzuki?
2022. febr. 9. 06:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi Ha helytelenül írtam, a telefon állandóan ki javítja*!
2022. febr. 9. 06:40
 2/10 anonim ***** válasza:
Már csak azt nem írtad hogy mikori évjáratú... Ha van pénz akkor nem csináltatnám meg hanem csere, ha nincs pénz akkor marad a javíttatás, mert kicsi pénzből értelmes autót nem kapsz manapság.
2022. febr. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"de ezt az autó alatt megnéztem és láttam, hogy ott folyi, hogy hol azt nem tudom"


Most akkor ott folyik van nem folyik?


A kávétrutymós fetöltősapka meg simán lehet attól, hogy rövid utakon jársz, nekem is ilyen , a gyakori 2-3km-ektől

2022. febr. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A kávészívű trutyi a rövid utaktól van.

A hűtővizes téma meg csere. Még most lehet nem okoz problémát, de ilyennel nem érdemes kockáztatni.

2022. febr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor keress egy normális szerelőt. Ha habosodik az lehet hengerfej tünet. De hogy tömítéscsere elég-e, azt így nem lehet megmondani.

A folyó hűtővizet meg pár ezer Ft-os tétel orvosolni valószínűleg, hacsak nem a vízpumpa engedi

2022. febr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3as kérdés, szóval eddig folyt az autó alatt láttam de azt, hogy pontosan honnan folyik nem látom. A másik az évjárat az 2003.

Megszagoltam a hutovizet is kb mintha benzin és olaj szagú lenne.

2022. febr. 9. 13:36
 7/10 A kérdező kommentje:
Viszont annyi még, hogy ami a hutoventillatorba megy cső az szinte fel van puffadva és elég kemény is.
2022. febr. 9. 13:38
 8/10 krwkco ***** válasza:

"O azt mondta, hogy nem hengerfejes, viszont megkérdeztem egy másikat is és ő azt mondta, hogy kezdődő hengerfejes, "

1. Melyikük szagolta meg a hűtővizet?

2. A kipufogó melegen okádja a fehér füstöt?

3. Meg kell találni, hogy hol folyik a hűtővíz és meg kell javítani. Enélkül csak találgatás, hogy az égéstéren keresztül van-e vízfogyasztás. Ha melegen, állóhelyben is csöpög a víz, akkor ez egy szerelőnek nem kihívás.

2022. febr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8/8 sajnos igen, okadja nem kicsit. :/ Köszönöm a segítséget és sok választ, a sorsa eladásra kerül.
2022. febr. 9. 14:58
 10/10 abcderfghijkk válasza:

Tanulj már meg írni B+

Lehet, hogy nem hengerfejes, de az kvaélet, hogy repedt a blokk, és keveredik a hűtővíz, meg az olaj. Nem ölnék bele pénzt, ha csak nem lehet tömítés cserével megoldani.

2022. febr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!