Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az alkoholos filcet mivel...

Az alkoholos filcet mivel tudom letörölni az autóról, hogy ne sérüljön a fényezés?

Figyelt kérdés
Például téli ablakmosó folyadékkal? Vagy a gyógyszertárban vegyek alkoholt? Féktisztítót akartam, de olvastam, hogy az károsíthatja a fényezést.

2022. febr. 11. 13:21
 1/5 A kérdező kommentje:
De az is lehet, hogy lakkfilc, vagy nem tudom. Fehér színű.
2022. febr. 11. 13:28
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Nyugodtan használd a féktisztítót, a fényezést még a nitró károsítja.
2022. febr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A "nitró sem", bocsi!
2022. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Alkohol.

Gyógyszertárban tudsz venni 70%-ost, de bármilyen tömény ital is megteszi.

2022. febr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nitróval nyugodtan lemoshatod. Én igénytelenül ráfújt festéket mostam le azzal amit úgy fújtak rá hogy fel volt hólyagosodva, repedezve, és előtte még a lakkréteget sem csiszolták fel tehát úgy simán ráfújták. Igaz kellett idő mire feloldotta és többször át kellett mosnom vele hogy a hajszálkarcokból is kimossa de még a lakkréteget sem bántotta. Jó én annyit megtettem hogy utána polírpasztával áttöröltem de ennyi.


A féktisztítók zöme nem fog ártani a fényezésnek főleg a gagyibb olcsóbb vackok amik inkább csak kis kosz feloldására jók.


Javaslom még a benzint de azzal nagyon ésszel mert ha nem törlöd le gyorsan és mosod le alaposan akkor megmarhatja a lakkréteget.

2022. febr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!