Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 800-900 forint lenne a...

Ha 800-900 forint lenne a benzin bírnátok anyagilag vagy inkább áttérnétek a tömegközlekedésre?

Figyelt kérdés

2022. márc. 9. 20:20
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
60%
#20: Kétszer 45 perc. Igazság szerint városon belül is ülnék ennyit a dugóban. Az autóm talán még kevesebbet is kopik, mert folyamatosan tudok haladni, bemelegszik a motor, nem kell percenként fékezgetni vagy rugdosni a kuplungot. Mikor váltottam 143e nettó + pótlékok volt a különbözet, ami nekem már megérte. Az üzemanyagok árának emelkedésének nem örülök. A cég egy részét fizeti a bejárásnak, de sajnos nem a teljeset.
2022. márc. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
77%
Vicces, hogy a sok csóró mindenkit lepontoz aki kocsival jár... :D
2022. márc. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
82%
#22 én konkrétan egy privát üzenetet kaptam, hogy mit képzelek hogy tankolni merek, és a középkorban is gyalog jártak, járjak én is gyalog. Szánalom :D
2022. márc. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
61%

Én simán ki tudnám fizetni az 5000 Ftot is, mégis, ahol tudok tömegközlekedéssel járok eddig is, ezután is (ahogy egyik kommentelő irta:a retkes busszal), csak a havi 1-2 külföldi utamat teszem autóval. Miért? Mert amikor olcsóbb volt a gázolaj, akkor is ésszel költekeztem.


Ilyen kommentek után nem csodálkozom, hogy nyílik az olló a társadalmi rétegek között.

2022. márc. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
87%

Boltba pl én is gyalog járok. 10-15 perces sétára van több üzlet, hipermarket. Két nagy szatyrot elhozni pár naponta nem esik nehezemre. Nem az a típusú vásárló vagyok, aki hétvégente dugig rakja a nagytalicskát. Inkább sűrűbben járok vásárolni, de mindig frisset veszek. Nem szoktam az elálló dolgokból sem felhalmozni.

Városon belül, ha nem kell senkit és semmit szállítanom 4-5 km-t simán lesétálok. Ez se esik nehezemre, sőt néha jól is esik. Pedig két autóm is áll a garázsban (jöhet a lepont!). Biciklivel is rendszeresen járok a városban tavasztól őszig.

Városon kívül, megyék, országrészek között, ahova rendszeresen kell járnom, oda viszont ez nem opció. Se a tömegközlekedés. Nem olcsó, kényelmetlen és időben is aránytalanul sokáig tartana. A Covidról meg már ne is beszéljünk! Annak idején egyetemistaként rendszeresen ingáztam vonattal az ország túlsó végébe. Nem egyszer vártam 5 órát a pályaudvaron felsővezeték szakadás miatt. Nem egyszer értem haza úgy, hogy délután 5-kor elindultam és másnap hajnali 2-re ért be a vonat. Nem egyszer izzadtam és fulldokoltam nyáron a 60 fokos nyithatatlan ablakú IC kocsiban, kifizetve a pótjegyet, mert épp nem volt jó a klíma. Huszon évesen ez még lehet hogy buli és belefért. De mikor munka miatt időben oda kell valahova érni, vagy családja van az embernek, szerintem nem igazán opció. Ha japán szintű tömegközlekedés lenne, akkor többen meggondolnák. De ettől sajnos nagyon messze vagyunk.

Nagy az isten állatkertje. Nem kell foglalkozni a lepontozókkal! Én politikai témában kaptam eddig privát üzenetet, nyomdafestéket nem tűrő szavakkal. Az illető nyilvánosan nem merte leírni, csak privátban volt hozzá bátorsága. Nem szoktam az ilyenekre válaszolni, meg nem is foglalkozom vele, erre való a törlés és tiltás gomb. Őszintén sajnálom az ilyen embereket, milyen életük lehet, akik ilyen névtelen privát üzenetekben vagy épp a lepontozásokkal élik ki magukat...

2022. márc. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
34%

SZerintem ha japán szintű lenne a tömegközlekedés, akkor sem gondolnánk meg. Az emberek többsége ragaszkodik a saját tulajdonú autóhoz és kész. Sikeresen be van ültetve a fejekbe, hogy az a menő, amúgy kevés vagy.


Nézzük, hogy mivel is utaztam manapság:

Budapest Győr - Siemens Desiro, teljesen rendben volt, laptop bedugva a konnektorba még dolgozni is tudtam

Győr - Budapest (vissza) - Railjet, azt hiszem nem kell részleteznem, de semmi gondom nem volt, Tatabányán állt meg, egy óra alatt otthon voltam

Szentendrére elmentünk kirándulni: busz és hév, kb 50 perc, teljesen rendben volt.


Igaz nem japán szintű a tömegközelekedés de én különösebb kellemetlenséget nem találtam.

2022. márc. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
76%

"SZerintem ha japán szintű lenne a tömegközlekedés, akkor sem gondolnánk meg. Az emberek többsége ragaszkodik a saját tulajdonú autóhoz és kész."


Az előtted író vagyok. Csak magamból tudok kiindulni. De ha időben felvenné a versenyt a tömegközlekedés (most nem a városon belüli pár km-es távokra gondolok) és nem napi 2 járat lenne, akkor én nagyon szívesen tömegközlekednék.

200 km-es távot autóval jelenleg 2-2,5 óra alatt teszek meg háztól házig. Ez tömegközlekedéssel: helyi járat a pályaudvarig: csúcsidőben 20 percenként járó járattal, a menetrendre nagy ívben tesznek, mondjuk 30 perc. Jegyvásárlás, felszállás a járműre 15 perc. Menetidő: na ez nagyon változó, ha nincs semmi fennakadás, felújítás, hideg, meleg, akkor 3 óra, de simán lehet 4,5 óra is, vagy még több. A célvárosban 3 átszállás 1 óra utazás helyben. És a legjobb esetben is dupla annyi ideig tart, mint autóval. A távolsági közlekedés mellett a helyi vonaljegyek sincsenek ingyen. Tehát nem is igazán filléres tétel az autózáshoz képest. A körülményekről meg már ne is beszéljünk! Na ez az, amivel én sem szívesen kínzom magam.

Városon belül, az előző munkahelyemen pl adtak béren kívüli juttatásként helyi bérletet. Minden nap busszal jártam, eszembe nem jutott autóba ülni. És egy cseppet sem zavart hogy két autó is áll a garázsomban, miközben buszozok. Városon belül nem nagy időveszteség és ha nem is kényelmes, azt a fél-egy órát kibírom.

De ez mondjuk csak én vagyok. Nem vagyunk egyformák. Simán el tudom képzelni, hogy van olyan is, amiről írsz. Sőt, nem is kevesen!

2022. márc. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
77%
Ja még annyit, hogy elhiszem, hogy vannak olyan helyek, mint Győr és Szentendre, ahova jó a közlekedés. De sajnos ez nem mindenhol jellemző. Felénk se Desiro, se Railjet 30 éves Máv IC kocsik vannak. A menetidő hosszabb, mint 30 éve volt. Este 7 után megáll az élet. Ha mennem kellene valahová, csak másnap reggel tudnám megtenni.
2022. márc. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
71%

A tomegkozlekedessel nem mindenki tudja kivaltani az autot. Ha pl munkahoz kell mert olyan dolgot viszel ami a buszra nem fer fel akkor a busz nem opcio. Ha hajnalban akarsz hazamenni akkor reggelig varhatsz a buszra es a busz nem is megy mindenhova. A dunapartra nem visz le a busz peldaul mert ott csak nyaralok vannak.


En kulfoldon elek, itt $4.19/gallon a benzin. Ez meg mindig joval olcsobb mint Europaban de kb 2-3 eve 2 dollar alatt is lehetett tankolni.

Tomegkozlekedes itt kilove. Eleve keveset autozok. Cegesautoval jarok dolgozni, azt a fonok fizeti. Azt mondta hogy ha dragabb lesz a benzin vagy nehezen lehet kapni akkor majd egy kocsival megyunk es o felvesz reggel. Az en automat csak hetvegen hasznalom, a felesegem az ovet meg kb csak bevasarlaskor.


Kamala szerint jo hogy draga a benzin mert akkor az emberek majd atternek elektromos autora.

En azert sem veszek elektromos autot mert a benzines autom arabol nem tudnek venni elektromosat, igy hitelt kellene felvennem. A hitel lenne legalabb 300 dollar havonta akkor ha hasznalt elekromosat vennek, a biztositasra is legalabb 100 dollarral tobbet fizetnek. Ha az aram ingyen lenne akkor is rafizetnek mert a mostani 2000 dollaros automon nincs hitel, a biztositas minimalis es ha sajat autoval, sajat benzinnel jarnek dolgozni akkor is 160 dollarbol kijonne a benzin, az elektromos autonak meg csak a havi koltsege 400 dollar lenne legalabb, plusz az aram. :)

Tehat meg mindig olcsobb egy oreg benzinessel jarni mint elektromossal.


Amugy az en automba havonta 10 gallont tankolok, ez eleg a hetvegekre es most hogy 1 dollarral felment a benzin ara, ez nekem kemeny 10 dollar tobblet kiadast jelent.

2022. márc. 12. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!