Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » M6 mennyire forgalmas csúcsidő...

M6 mennyire forgalmas csúcsidőben, tartható a 100-110 km?

Figyelt kérdés

Dunaújvárosnál mennék fel, és szinte végig mennék rajta, Pécs előtt jönnék le, kb 150 km.

Hétfő reggel kb 6:30-7:00 között mennék fel, tehát mondhatjuk csúcsidőben.

Az autómban 1.2 motor van, amivel járok pályán az M1-esen (csak egy rövid 35km-es szakaszon), 110 nekem az ideális, nem rohanok sehova. De csúcsidőben tele van az M1 kamionnal, és nem tartható, nyomni kell végig a 130-at (többel nem megyek). Csak épp egyedül járok az M1-en, igy nem gond neki a 130, míg az M6-on 150+ km-ert mennék és 4-es ülnénk benne, 1 hétre való holmival. Igy 100-110 lenne az ideális, csak a hétfő reggeli csúcsidőben félek hogy ott sem tartható.



2022. márc. 11. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont Dunaújváros fele szokott besűrűsödni a forgalom, dél fele ritkább, majd Bátaszéktől délre ismét nagyobb. De ez változhat.
2022. márc. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Nem vészes, simán tartható a 110, viszont elég nagy hátrány az erő hiánya, főleg hogy ott olyan emelkedők vannak az autópályán, hogyha nincs 130-140 lóerős autód akkor pörgetned kell 4-5000-es fordulaton minimum hogy felmenjen és úgyis lassulsz. Nem olyan nagy a forgalom Pesttől távolodva, csak az elején lesznek egész sokan. Elég gyakran járok arra.
2022. márc. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Az M6-on Érd és az M0 között lehet beszélni "csúcsforgalomról", Érdtől délre csak balesetnél szokott kialakulni torlódás. Az bárhol előfordulhat, hogy épp akkor érsz utol egy kamiont, amikor jön 3 gyorsabb autó is, de nincs az a kamion konvoj, mint az M1-en.
2022. márc. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

A közelmúltig 8 éven át ingáztam rajta heti rendszerességgel végig oda-vissza. Pont a Dunaújváros-Budapest szakasz az ami forgalmasabb, de ott se M1 vagy M5 szintű forgalmat kell elképzelni, hacsak nincs baleset vagy nem szakad a hó. Dunaújvárostól délre teljesen jól lehet haladni.

Ha az az 1.2-es motor valami újabb, nyomatékosabb autóban van, akkor ez sem fog gondot okozni. Én egy 101 lóerős autóval jártam végig óra szerint 140 km/h-ra állított tempomattal. És soha nem éreztem kevésnek az erőt, az emlegetett "hegyi" szakaszokon sem.

2022. márc. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Legkihaltabb autópályánk... simán lehet rajta haladni bármikor szépen ha nincs baleset.
2022. márc. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 bbenjoe ***** válasza:
100%

Én olyat még nem láttam, hogy az M6-oson ne tudna mindenki annyival menni, amennyivel szeretne. Sosincs túlságosan nagy forgalom.


Megjegyzem tegnap jártam a baranyai szakaszon, és örömmel látom, hogy már nagyban épül az M6-os befejező szakasza, Eszék felé. Talán ha az elkészül, akkor jobb kihasználtsága is lesz ennek az útnak.

2022. márc. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz az autódnak attól, ha 4 emberrel mész vele 130-cal, ha nem bírod tartani a tempót, ne pályázz.

Egyébként az M6 a legkihaltabb autópálya, nem lesz gond akármennyivel is mész

2022. márc. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm amúgy csak érdeklődtem egyáltalán nem félek tőle, sőt nagyon is szeretek pályán járni. Attól hogy 1.2-es motor van benne, tudom hogy hogy ez is elmegy 130-140el, és még többen is. Ha gondod van hogy sokkal lassabban gyorsul mint a többi autó. Mint írtam, az M1-en járok, sajnos volt hogy csúcsidőben beszorultam egy kamion mögé 80-90 nel, és mivel lassabban gyorsul mint a többi autó ezért inkább maradtam mögötte pár kilométeren át, mert nem szeretem a forgalmat feltartani.


1.2es motor, 84 lóerő, vannak ennél kisebbek is. 110nél 3000et, 130 nál 3600 körül pörög, ez teljesen tűrhető ennél a motornál szerintem.


Köszönöm a válaszokat tényleg csak érdeklődtem, de a válaszokból úgy érzem, hogy aki az M1 esen tanult meg pályázni annak akkor a többi meg se kottyan.

2022. márc. 12. 20:05
 9/12 A kérdező kommentje:

*A gond csak az...bocsi elirtam


És az m1en nem csak három négy autót elengedek hanem inkább 30-40 autóról van szó, mert a külső tele kamionnal de teljesen hozzászoktam tudom kezelni és egyébként mint írtam simán elmegy 130al, még többel is. Csak a többnek nem látom értelmét.

2022. márc. 12. 20:13
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Pályán is vissza lehet ám váltani ilyen esetben...
2022. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!