Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy autót...

Mennyibe kerül egy autót fentartani?

Figyelt kérdés

Mondjuk 1 évbe mennyit kell rákölteni? Adó, biztosítás stb

..



2022. márc. 17. 20:16
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Nekem évi kerek 200 000 forint 1997 es régi suzuki swift
2022. márc. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
82%

Én azt sem értem, hogy sokan a vétálárat miért nem számolják havi költségnek?


Ha veszel egy full alap, városi kismotoros faék egyszerű autót 800.000-ért, akkor az egy év alatt kapásból havi 66k Ft, és akkor még nem használtad. Nyilván ezért megéri minél tovább használni egy autót, hogy arányosan csökkentsd ezt a költséget.

(Ha 3 évig használsz egy 800 ezres autót akkor fixen havi 22k Ft-ról indul a költséged)


Az autó vételárán felül:


- Adó

- Biztosítás

- Műszaki

- Parkolójegy

- Útdíj


- Tankolás, ez nyilván teljesen egyénfüggő

- Igény esetén folyadékok utántöltése

- Autómosás

- Illatosító, jégoldó spray, ablakmosó folyadék


-Éves szervíz: olajcsere, szűrők.

-Kétévente műszakira való felkészítés, ahol fixen találnak valami apróságot

- 4/5 évente téli + nyári gumigarnitúra, akksi

- 7/8 évente vezérlés


Ezen felül bármi ami közben kopik/elromlik



Ha egy faék egyszerű autód van, átlagos futással átlagos biztosítási díj mellett, akkor alsó hangon havi 50 ezret költesz minden egyes hónapban az autódra (lebontva).

Innen csak feljebb mehetsz.


Aki azt írja, hogy ő 20at meg 30at az azt sem tudja mire költ valószínűleg.


Kis megjegyzés: Jelenleg kb 3 millió HÁZTARTÁS tart fenn LEGALÁBB EGY autót erőn felül.


Ugye milyen vicces amikor a tanárok kocsival járnak be 160 nettó mellett?

2022. márc. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Illatosító XDDD ez jó
2022. márc. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Miért nálatok ingyen elvihető az üzletekből?
2022. márc. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

12es vagyok


Az értékvesztést kifelejtettem. Illetve azt a lehetőséget is, ha valaki hitelre veszi akkor mennyi csak a plusz kamat

2022. márc. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
12es jól kifejtette a dolgot. Bírom amikor az autó költségébe az egyszerűbb ember beleszámolja a benzint aztán kész.
2022. márc. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Ha átlagos futast veszel (évi 10-15e km) és egy értékén jól tartó autót,

akkor üzemanyagon felül évi 3-500 ezerrel lehet számolni.

Ekkora futásnál méga az üzemanyag is 500e körüli tétel.

Dízelnél kocsot kevesebb az üzemanyag, de drágább a szerviz és nagyobb az értékvesztés.

Mondjuk az üzemanyagárak év végére kb duplázódni fognak, ezt is vedd figyelembe.

2022. márc. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
#13: wunderbaum, mint költségtényező, ááááááááááá............. :-D
2022. márc. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
én is azon röhögök XD jó mondjuk tudok pár csoportot ahol nem szoktak fürdeni ott lehet tényleg elkél de azért az a 480 ft-s wunderbaum pont egy liter benzin ára XDDDDDD
2022. márc. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 krwkco ***** válasza:

Ez az egész egy hülyeség, de ha már foglalkozunk vele, akkor az értékvesztést eddig senki nem számolta helyesen, mert senki nem vette figyelembe az inflációt. Tudom, hogy nagyon csábító, ha az jön ki, hogy szinte ingyen használtuk az autót, de ez nem valóságos.

1.

Ha a vételár valami biztonságos befektetésben kamatozott volna, akkor most mennyi pénzünk lenne? Ebből le kell vonni az eladási árat és osztani az évekkel. Ennyiért használtuk az autót az eladás időpontjának megfelelő értékű forintban számolva.

2.

Mennyiért tudnánk az eladás időpontjában egy olyan korú és kb. olyan minőségű autót venni, mint az autónk volt a vételkor. Ebből levonjuk az eladáskor kapott pénzt és osztunk. Ez ugyanolyan eladáskori forintban számolt költség, mint az 1. És annyiban életszerűbb, hogy ugyebár kell nekünk egy másik autó, hogy zárt legyen a ciklus.

2022. márc. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!