Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes és BMW motorok...

Mercedes és BMW motorok között hogyhogy ekkora a teljesítménykülönbség?

Figyelt kérdés

Például mindkét márka 2 literes turbós dízelmotorját vesszük alapul:

-BMW B47 vs Mercedes OM651

-1995ccm vs 1796 ccm

-190 lóerő vs 134 lóerő


A két motor erősen hasonló paraméterekkel rendelkezik minden téren, kivéve a teljesítményt.

A Mercedes motorja miért ennyire gyenge? A B47-ből 228 lovas a csúcsváltozat de az OM651-ből csak 201 lóerő.



2022. márc. 25. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd a gyártót, de talán a 200 köbcenti különbség is jelent valamit na meg az optimalizálás is más, szerintem mindkét motor több mint elég a normális közlekedéshez.
2022. márc. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az is benne lehet hogy a BMW mint márka a sportosságra , ezáltal a gyorsaságra és nagyobb teljesítményre megy, míg a Mercedesnek kevésbé ez a profilja
2022. márc. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Lehet, bár nem hiszem hogy ez az oka. A C63 AMG konkrétabban erősebb mint az M3.
2022. márc. 25. 09:55
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

dízelmotor, a lóerő pont semmit sem jelent - a nyomatékot hasonlítsd össze


egyébként sok oka lehet, de pl. nézd meg Volvo D5-ös dízeljei is a térfogathoz, dupla turbóhoz képest milyen alacsony teljesítményt adnak le. Nem mindig cél a mechanikát határon járatni.

2022. márc. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nem a 2-es vagyok, de azért egy AMG-t ne vedd alapul! Az totál más liga!


A BMW tényleg alapvetően a sportosságra törekszik még egy sima 16i-s motornál is, vagy a közkedvelt 20D-t is nézheted...

Feszes futómű, jó úttartás, remek vezetési élmény még kevés lóerő mellett is kiemelkedően jó a BMW ezen a téren, nem véletlenül az egyik legkedveltebb hülyegyerek autó!


A Mercedes meg alapvetően arra törekszik, hogy úgy érezd magad mint egy hajón, lágyan ringatózol az úton, és kényelmes fotelszerű kényelmed legyen, valamint az adott szegmensben a legnagyobb elegancia! Ezt a Merci nagyon tudja!


Nyilván sport modelleknél odateszi magát a Mercedes is, de alapvetően nem az a célközönsége, csak azt is kiszolgálja, aki ezt várja egy Mercedes-től! No meg ott a presztízs is, meg se tehetné, hogy egy Audi S vagy RS-re vagy egy BMW M-re nincs válasza!

2022. márc. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak kicsit furának tartom, hogy egy E-osztály legkisebb motorral is száz pár lóerő, míg egy 520d is 190. Kicsit lomhának tűnik nekem a Merci azzal a motorral.
2022. márc. 25. 16:12
 7/7 Koaxk Ábel ***** válasza:
62%

Az elegancia, nem a száguldásról szól!


Mint írtam a Mercedes tök más szellemű!


Hál istennek nekem most egy Audi-m van nem is az első, de volt BMW-m is pont 320D, és volt több Mercedes-el is tapasztalatom!


Így ezért írtam amit írtam...


Nem mindent lóerőben és nyomatékban kell nézni!


Millió egy dologból áll össze a kocsi, és igen mint írtam ülj be majd egy E osztályba, meg egy 5-ösbe! Hát pofánvágás lesz, az E osztály után egy 5-ös egy Suzukinak fog tünni.


A BMW iszonyat puritán egy hasonló kategóriájú Mercedes-hez képest!


Vezetésben megint érdekes, vegyük az 5-ös BMWt iszonyat direkt kormányzású, qrva jó vezetni kanyarodni, a futómű mindent visszaad az útról, a kormány kemény, szinte majdnem olyan mint ha nem is lenne szervó!

Úgy érzed nincs az a kanyar amit nem veszel be... függetlenül attól, hány ló van alattad!


Na átülsz egy E osztályba, tök más lesz! Úszik az úton, cseppet sem lesz sportos, a kormányt akár 1 ujjal eltekered, a futómű semmit nem fog az útról visszaadni, mert annyira jó, mint ha egy felhőn utaznál!

Na ez a különbség, ha ezt nem érted meg nem tudom jobban körül írni!

2022. márc. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!