Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MOL fékfolyadékról vélemény?

MOL fékfolyadékról vélemény?

Figyelt kérdés

Az autóm a DOT4 szabványt írja elő, gyári fékfolyadék is olyan. A MOL-nak van DOT4+ sőt már DOT5.1 elnevezésű fékfolyadékja.

Közületek valaki próbálta már ezeket? Nem olcsó kocsiba lenne, gyárit jelenleg nem kapni.



2022. márc. 29. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Biztos hogy jó.
2022. márc. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanuld meg, hogy nincs olyan hogy "gyári folyadékok autóba". Egy gyártó sem fog saját folyadékokat gyártani saját olajfinomítóban vagy saját vegyi üzemben. Ez csak egy marketing, hogy vedd meg 2x annyiért a "gyári" folyadékokat.

Van egy követelmény amit a gyártó adatokban meghatároz, ha azt teljesíted akkor nem kell tartanod.

2022. márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 Igen, ezt én is tudom. amúgy BMW-ről van szó. Gyári motorolajat is szoktam bele tenni, azt tudom hogy azt a Shell gyártja, tehát ugyanazt az olajat megveszem Shell dobozban 1000 Forinttal olcsóbban mint a "gyári" dobozában. Nem tudom a fékfolyadékot ki gyártja nekik, lehet azt is a Shell.
2022. márc. 29. 20:57
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

DOT4 poly-glycol bázisú fékfolyadékok XXX forrásponttal, és YYY viszkozitással.

DOT5 szilikon bázisúak. Magasabb forráspont, jobb viszkozitás.

A kettőt nem szabad keverni.


A DOT5.1 elvileg keverhető a 4/5-tel. De a legjobb leengedni, ami benne van.


Gyártó nem számít, ha megefelel a DOT specifikációnak.

2022. márc. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért nem érted.

A fékfolyadék se gyári és nem neki gyártja , hanem olyat tesznek bele.

Pedig a 2. leírta.

2022. márc. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
És vezérlésből is majd csak gyárit vegyél bele. Egyébként megsúgom, hogy a SWAG vagy a Dayco is ugyan azt a szíjat/láncot adja hozzá, mint a BMW. Aki tapasztalt szerelő látott már láncost vezérlést amit pl. a SWAG csomagolt és a BMW vsgy VW bele volt gravírozva a láncba. A legtöbb ilyen cég inkább csak csomagolja a gyári láncot, és adja hozzá a saját görgőjeit, feszítőit ami lehet 1 típus 30 autóba is passzol. Ezen van neki a haszon. A fékolaj pont az a kategória, amit kb. 10 csomagoló megvesz ugyan onnan nagy tételben, csak amelyiknek már jobb neve van drágábban tudja adni neked, mert nyilván a boltos is a “prémium” kategóriát fogja ajánlani.
2022. márc. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A DOT4, DOT5, DOT5.1 specifikációkat (miből áll a fékfolyadék, és mivel kompatibilis) azért tartsd be. Csak azért szólok, mert elmegy itt a válaszolás a márkákra, aminek tényleg nincs jelentősége.

Ugyanez olajoknál is.

2022. márc. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A gyári BMW a legolcsóbb. Valami 1800 ft volt 1 liter 2 japán motorkerékpárba is azt tettem.

Nem mintha számítana de biztos jó gyártótól veszik és filléres tétel

2022. márc. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#5 Én értem. Le is írtam. Csak azt nem tudom hogy a BMW-nek ki gyártja.

#6 Vezérlés csere megvolt, az utolsó csavarig gyári alkatrészek kerültek bele.

#8 Csak most egyszerűen sehol sem találok, mindenhol készlethiányra hivatkoznak a gyári fékfolyadékból.

2022. márc. 30. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!