Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit szólnál ha eladó lenne az...

Mit szólnál ha eladó lenne az autód, jönnének vevők majd tetszik nekik, és elővesznek egy szünetmentes tápegységet meg egy pénzszámolót illetve egy táskát és leszámolják a géppel a pénzt?

Figyelt kérdés
Szerintem ez már az alfa kategória

2022. márc. 30. 23:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem meg gáz, ha manapság valaki egy 7 számjegyű összeget nem utalással egyenlít ki. Sőt, konkrétan kb 300k felett már mindent vagy havi törlesztésben vagy utalva fizetek.
2022. márc. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
DudaSzilvike visszatért. :D
2022. márc. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%

Eladtam eddig kb 6 házat, mind kp-ban fizették ki.

10 milla körül.

Mivel mindig volt vagy min 5 tulaj, így volt a legegyszerűbb, jutalékok nélkül.

2022. márc. 31. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
Ez a kabaré kategória. Egyszeri alkalomról van szó, nem egy bankról ahol 10 percenként kell pénz leszámolni. Simán meg lehet csinálni manuálisan is. Gondolom nem 30 millióról van szó.
2022. márc. 31. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

Hát én nem régiben vettem a második autómat, aminek azért már értéke is van, nem úgy, mint az elsőnek. Körbe is kérdeztem, hogy 7 számjegyű összeget hogyan szokás fizetni. Jöttek is a #1-hez hasonló figurák és mondták, hogy átutalás.


Tudni kell, hogy a legkevésbé sem bízom a bankokban, úgyhogy a megtakarításomat otthon tartom és csak emiatt raktam fel az említett 7 számjegyet számlára. Mentem az autóért, megbeszéltünk egy 200 ezres foglalót, aztán hülyének néztek, hogy utalni akarok. És azt is kihangsúlyozom, hogy kereskedés volt. Nem, nem az átverős fajta, nem emiatt akartak kp-t. Én magam mondtam, hogy elugrok egy atm-hez, de mondták, hogy nem gáz, mehet utalással is. De később mikor visszamentem a teljes összeget kifizetni, azt már kp-ban vittem.

2022. márc. 31. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%

Én mondanám neki, hogy menjen a lábával el arra amerről jött.


Nekem ne keszpenzezzen senki ekkora összegekkel. 😃

2022. márc. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Röhejes lenne...
2022. márc. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

Ő tudja, nekem a lényeg hogy valahogy kifizesse, a többit rábíznám. Bár az utalásnak én is jobban örülnék, akkor nem kellene a kp-val nekem is még bankba rohangálnom, hogy befizessem. Hiszen ésn sem otthon a kispárna huzatában szeretném tárolni a pénzt.


"Szerintem meg gáz, ha manapság valaki egy 7 számjegyű összeget nem utalással egyenlít ki."

Ezt én is is gondolom. De korábban már megkaptam emiatt itt az oldalon, hogy mekkora hülye vagyok és nekem el nem adnának autót, ha utalással akarnék fizetni. Kizárólag akkor ha cipelem magammal buszon, vonaton az ország túlsó végébe a kp-t és az autó mellett állva leszámolom az akár több milliós összeget húszezresekben.

Én használt autót legutoljára még 2012-ben vettem, 1,5 millió forint értékben. A foglalót kp-ban adtam oda, a fennmaradó összeget pedig utaltam. Az eladó idegenkedett tőle, de végül belement. Azzal tudtam megnyugtatni, hogy írtunk egy záradékot az adásvételi szerződésbe. Miszerint én vállalom, hogy leállítom a házamnál a kocsit. Az akkori km óra álláshoz képest nem használom. És ha a 3 munkanap alatt nem érkezik be a számlájára az összeg, az akkori km-óra állással, változatlan állapotban visszaszolgáltatom neki. Vasárnap szerződtünk, láss csodát hétfő reggel a számláján volt a pénz.

Új autót 2018-ban vettem. Egyértelmű volt, hogy bő 7 milliót utalok, nem cipelem magammal. Semmi gond nem volt ebből, teljesen természetes volt a szalon részéről is. A bankban nekem olcsóbb is az utalás, mint a kp felvételi díja. Meg nem is kell bankba menni, előre bejelenteni hogy nagyobb összeget szeretnék felvenni. Netbankon otthonról akár vasárnap éjjel is elindíthatom az utalást. Sokkal egyszerűbb.

2022. márc. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

Ha szerintem ha egy kereskedésnek, aminek a zsánere a német prémium és az átlag 7 millió körül van, nem probléma a készpénz, akkor szerintem nektek egyszerű magánembereknek sem az.


Nem értsetek félre, nem mondom azt, hogy ti rosszul gondoljátok. Értem az álláspontot és megértem, abszolút. Csak azt mondom, hogy valami oka biztos van annak, hogy még a nagy pénzforgalmú helyek között is van olyan, ami a kp-t favorizálja a mai napig, szóval ne tegyetek úgy, mintha az hülyeség (vagy "röhejes", ahogy #7 írta) lenne. Ott a pénzszámoló, 2mp alatt átpörgeti. Ellenben amikor a 200 ezer foglalót utalással fizettem bankon belül (OTP), 10 perc volt az átfutás, addig meg ott ültünk és malmoztunk.

2022. márc. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%

#9


A mai világban kp-t csak olyan kereskedés vagy eladó kér, aki simlis. Normális ember átutalást akar, mert úgyis a bankban tartja a pénzt, tehát így az egyszerű. Esetleg egy X összeget kér kp-ban, hogy legyen otthon költőpénz. Be is baszna, ha valami paraszt nekem leszámolna 2 milliót kp-ban. Minek tartsak otthon annyi pénzt?

2022. márc. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!