Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sávváltáskor balra mindig...

Sávváltáskor balra mindig elfordítod arra a fejed, hogy megnézd a holtteret, vagy van olyan, hogy csak a tükörre hagyatkozol?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 2. 18:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Miután volt ebből parás helyzetem, mindig használom a fejemet is.
2022. ápr. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
tükör, és oldallátás..amúgy helyzetfüggő.
2022. ápr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 hypno ***** válasza:
100%
Már a külső tükörhöz is fordítani kell a fejet kissé. Az általában elegendő a perifériás látószögben megjelenő mozgó "ojjektum" észleléséhez.
2022. ápr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Mindig megnézem, miután egyszer majdnem belementem egy autóba,merta tükörből nem látszódott
2022. ápr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet a jobboldallal? Ott kevésbé érzem szükségesnek a fejfordítást. Ti hogy vagytok vele?
2022. ápr. 2. 18:52
 6/25 anonim ***** válasza:
Menet közben, főleg ha tudom h savváltas kell majd, a középső tükröt mindig figyelem felszemmel... kb tudom, mennyire jőnnek a szomszed sávban..
2022. ápr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
82%

#3

A holtteret perifériában sem látod. És együtt mozoghat az ojjektum veled. De ha neked még nem volt ilyen, majd egy dudaszó emlékeztet, hogy nem elég a tükör.

2022. ápr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Általában előre készülök a sávváltásra, és felmérem, hol vannak autók a közelemben. Ilyenkor csak a tükröket használom. Ha hirtelen kell sávot váltani vagy pl. szélsőből középsőbe, ahonnan a belsőből is jöhet valaki, ott el is fordítom a fejem, bár én alapvetően mindig úgy ÉRZEM, hogy kevesebbet látok így, mint tükörből, ami rossz érzés, de tudom, hogy szükséges, és volt is rá példa, hogy segített elkerülni egy balesetet.
2022. ápr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Mar mikor tanultam vezetni majdnem összetörtem az oktató autót. Nem néztem jól oldalra hátra. Azóta igen
2022. ápr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Igen, szoktam, de összezavarodok picit, hogy mit hol láttam ha így rángatom a fejemet, ezért próbálok inkább többször tükörbe nézni sávváltás előtt és általában nézegetem a középső tükröt, hogy ki hol van körülöttem.
2022. ápr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!