Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sávváltáskor balra mindig...

Sávváltáskor balra mindig elfordítod arra a fejed, hogy megnézd a holtteret, vagy van olyan, hogy csak a tükörre hagyatkozol?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 2. 18:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Az oktató mellett mindenki megtanulja, hogy oldalra kell fordítania a fejét, mert a tükörből nem látszik midnen és hiába figyeled a középső tükörből a mögötted jövőket, bármikor jöhet egy meglepetés. Sokan feleslegesnek érzik ezt az egészet, aztán a forgalmi vizsga után szép lassan leszoknak róla. Aztán persze az első dudaszó, vagy rosszabb esetben karambol után újra rászoknak :)
2022. ápr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 hypno ***** válasza:

#7


Nálam a baloldali tükör egyfelől osztott - van egy nagylátószögű része -, másrészt eleve holttérre van beállítva. Nem teljesen, de az autóm oldalát nem látom benne.

Ezzel együtt ahhoz hogy belenézzek, eleve fordítanom kell a fejem.

2022. ápr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig. Általában úgy sorolok át a másik sávba, hogy tükör, majd pár másodperc múlva megint tükör és úgy kezdek sorolni. Így általában senki nem marad a holtteremben.
2022. ápr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Városban igen. De például főúton ahol rajtam kívül nincs senki nem.
2022. ápr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
14 Nekem nemegyszer volt hogy sávváltáskor ott volt a holtteremben az autó, csak az ember menetközben nem mindig nézi a tükröt, szóval érdemes ilyekor is kinézni hatra-oldalra.
2022. ápr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Miután motorral vagyok, szinte mindig, kivéve ha lakott területen kívül vagyok tök egyedül.

Motorral még neccesebb. Egyszer egy platóról kilógó gerendát fejeltem le majdnem. Szerencsére reflexből elnéztem balra sávváltás előtt/elejé, és még időben visszavonulót fújtam.

2022. ápr. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
28%
Idáig tükör és oldalra pillantottam. Sajnos 2 hete szemüveges lettem igytobbet oldalra nem látok ezért a dudalast hallgatom ha valaki nagyon dudal akkor baj van, vagy leveszem a szemüvegem mert az biztonságosabb
2022. ápr. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
17: el kell fordítani kicsit a fejet, nem csak pillantani
2022. ápr. 3. 08:13
 19/25 anonim ***** válasza:

Igen de a nyakam is rossz 3 servem van (csak a nyaki gerincen ennyi) ott igy bar tudom forditani de nem eléggé.


Szemüvegben a körforgalom is nagy kihívás ha nem figyelek míg a körforgalom felé megyek akkor a bejáratnál már be tudom nézni a dolgokat. Félelmetes dolog a szemüveg :)

2022. ápr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 hypno ***** válasza:

#19

A narkolepszia sokkal félelmetesebb.

2022. ápr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!