Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AZ "A" Korlátlan jogosítványho...

AZ "A" Korlátlan jogosítványhoz újra kell kresz vizsgáznom?

Figyelt kérdés
Jelenleg B kategóriás jogosítványom van már kb 10 éve, és most jött el annak az ideje, hogy komolyabban szeretnék motorozni. Szeretném letenni az A korlátlant és az a kérdésem, hogy ilyenkor is kell kresz vizsgáznom vagy már egyből a rutinpályával tudok kezdeni? Ilyenkor is van rutin és forgalmi vizsga külön, mert nekem régen külön-külön volt a kettő? Mennyire bonyolult? Hogyan történik a forgalmi vizsga és a forgalomba történő vezetés? Jön utánam egy másik motoron az oktató és mondja hogy mikor merre kanyarodjak..stb?

2022. ápr. 3. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
igen
2022. ápr. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Van KRESZ vizsga.

Utána rutin pálya. Ha nem tudsz motorozni, ne korlátlan A-ra menj, mert nem lesz sikerelmenyed.


Ha levizagaztal a rutinon, akkor jön a forgalmi vezetés.

Autóval megy utanatok az oktató, és a füledbe dugott rádión keresztül instrual.

Ebből is vizsgázni kell, ha az is sikeres akkor kapod a jogsit.


Ha Full kezdő vagy akkor az A2-t javaslom.

Ha van komolyabb motoros multad, akkor menj csak korlatlanra.

2022. ápr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Robogókkal mentem idáig és nagyon bejött, most szeretném magam kipróbálni rendes motoron is. PÁV vizsga is kell hozzá?
2022. ápr. 3. 20:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem kell pav.
2022. ápr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Valahol olvastam, hogy kell. Mondjuk csodálkoztam is.
2022. ápr. 3. 20:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kell PÁV, a KRESZ új szeletét tanulod majd meg, ami kb 70%-ban egyezika B-vel. Hajrá!
2022. ápr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem. Ilyenkor a teljes kreszt újra kell tanulni?
2022. ápr. 3. 23:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Az A-hoz szükséges dolgokat fogod megtanulni, és mivel más kategória, ezért igen, effektíve a teljes KRESZ-t újra fogod tanulni. Nem lehet csak egy darabkáját. De ne aggódj, nem lesz nehéz, a nagyrészét tudod, egy csomó dolognál viszont nem árt az ismétlés amúgy se. Valamint fogsz tanulni egy halom olyan dolgot, amit nem tanultál a B-n és nem biztos, hogy most tudod.
2022. ápr. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Köszönöm.
2022. ápr. 4. 00:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Menj nyugodtan korlátlanra. Az A2-nél nem sokban tér el a tanuló motor a korlátlan társától. Nem olyan erős, de súlyban és vezethetőségben majdnem ugyan az. Mikor csináltam a rutint, akkor pár kört menni kellett kezdésnek egy A2-es géppel. Részemről felüdülés volt átszállni a korlátlanosra utána, mert sokkal kezesebb volt. Jogsi után meg ott a lehetôséged, hogy veszel egy kisebb teljesítményű motort gyakorlásnak, de legalább nem kell kategóriát bővítened a jogsiban egy rakás pénzért és időért.
2022. ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!