Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókereskedőnél vennél...

Autókereskedőnél vennél autót? Ha nem miért nem? Ez olyan sokaknál, mint az ingatlanközvetítői sztereotípia?

Figyelt kérdés
Sokan ellenségesen állnak az autókereskedőkhöz, de náluk is lehet találni jó autót. Már több lényegében hibátlan állapotút vettünk kereskedésben. Magánszemélynél pedig volt olyan, hogy elfelejtett közölni pár hibát.
2022. ápr. 12. 12:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván sztereotípia bár valami alapja lehet, főleg ha idős keveset futott autót árul a kereskedés olcsón. Bár sokan meg tátott szájjal futnak abba a bizonyos erdőbe azzal hogy vakon bíznak magánszemélyben.
2022. ápr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan mindegy hol veszed, ha kereskedőnél, legalább fullra ki van takarítva kívül belül, még a motortér is - bár ez nem feltétlen előny.


Magánszemélytől véve meg lehet még sz@ros pelenkát is találsz vásárlás után az ülés alatt...


Át kell nézni / nézetni, és lehetőleg magyar első forgalomba helyezésű kocsit venni.


Ennyi a titka... állapotot vegyél, azt hogy honnan mindegy.

2022. ápr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
21%

Nem sztereotípia, minden kereskedő tekeri az órákat, innentől miről beszélünk?

Jó áron a sérült, sokat futott autókat tudják meg venni, ez meg szimpla matek.

Szóval valós érvek vannak ellenük, ahogy sok esetben az ingatlanosok is csak arra jók, h lehúzzák a részüket, ami ma már elég magas százalék, kb minimális munkára. Sok esetben az eladhatatlan, túlárazott ingatlanokat találod meg náluk. Több milliót arra hogy pár embernek megmutassa, meg feltegye hirdetést infatlancomra, kösz, de sokaknak nem ér meg.

2022. ápr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
18%

A kereskedőnek haszna van, nem kevés, azt te fizeted meg.

Az ingatlanos ugyanez.

És sajnos mindkét szakmában a többség szélhámos Vannak kivételek, de ritka.

2022. ápr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Kereskedőnél vettem. Részben kellékszavatosság miatt, nem mindegy kinek kell bizonyítani. Máskülönben márkaspecifikus szalonból hoztam el, ahol átnézték előtte, értenek hozzá. 3 éve van nálam, semmi gond.
2022. ápr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Persze, hogy van törött is, tekert is. De ez látszik általában az autó állapotán. Ha 80e km van benne, akkor nem életszerű, hogy szét van kopva a kormány, szakadt az ülés, pedálok kopottak stb. Bár, ha Bp dugóit rótta, akkor nem elképzelhetetlen ez se. Nekem pl kifejezetten pozitív, ha valaki elmondja, akár kérdezés nélkül magátol, hogy hol volt sérült vagy hol lett fényezve pl karc miatt. (Sok ilyen van,ismerősöm kocsijáról lepattant a fényezés 1x1cm helyen ajtórányitás miatt, lefényeztette újra az egész ajtót). És erre nem az a válaszom, mint az emberek 99%, hogy akkor kössz nem kell. Attól mert 2 elem fújva volt, még lehet hibátlan állapotban egy autó. Mikor barátnőmnek kerestünk autót, magánszemély hirdető Sérülésmentesnek árult kocsija kicsit sem volt az. Hátul több helyen volt fújva, gittelve, rozsdás is volt, kutya szétkarmolta belül az ülést stb. Simán letagadta a helyszínen is, hogy sérült volt. Poén, előrukkolt vele, hogy 2 éve van náluk, mentek vele 40.000kmt, de még sose kellett rá költeni, sőt még olajat se kellett benne cserélni. Na akkor röhögtem fel és hagytam ott a fenébe, próbaút kihagyásával.
2022. ápr. 12. 13:32
 7/27 anonim válasza:

Személy szerint: tapasztaltam már mindkét oldalt.


A magánszemély és a kereskedés is hasonló. Mindenhol van jó becsületes kereskedő/eladó, aki jó állapotú autót árul. Meg persze ezek ellentettje is igaz.


Magánembernél is sikerült már kifognom simlis alakot, illetve becsületes embert is.

Kereskedésnél is van ahol a kereskedő trehány és meg se nézi mit ad el, koszos az autó, és "ez nagyon jó, ez ilyen" alapon adja el a kocsit, de van lelkiismeretes is, aki km garanciát vállal és elintézi a papírozást is, kitakarítja az autót és nem hallgatja el a dolgokat.


Mindkét esetből volt már szerencsém nagyon jó vételhez. Nyilván a emberfüggő. Hasonlottal élve: ha az eladó egy szűrő.


Általánosan annyi elmondható, hogy magánszemélynél talán az előélet jobban visszakövethető, és látod milyen gazdája volt, illetve sokszor olcsóbban lehet megvenni a gépjárművet.

Kereskedőnél ami előny szerintem, hogy a főelemekre általában jár a garancia, és sokszor tudnak a papírozásban is segíteni.


Ahogy a Totalcarosok szokták mondani: "Állapotot veszünk, nem km-t"

2022. ápr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Hát még mindig hamarabb vennék onnan, mert akkor max. az autó esik szét, mint cigánytól, akik onnantól kezdve az életemre jelentenek veszélyt. Más meg itt nálunk nemigen árul autót.
2022. ápr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
7. Hogy vállal km garanciát? Ha kiderül, hogy több van benne visszaviheted 3 év múlva pl? Ha nem ő tekerte vissza, hanem mondjuk külföldről behozott és nem tudott róla, hogy kinnt mókoltál, akkor mi van? Még sose vittem vissza használt autót garanciában, mert az nem elvárható azért, hogy hibátlan legyen egy 10+ éves kocsi. Szerencsére olyan meg nem volt még, hogy hengerfejest, váltóhibást stb vettem volna. Kitakarítást én nem díjazom, főleg, ha a motorteret takarítják ki frissen. A motortér legyen poros, úgy látszik, ha van rajta olajfolyás stb.
2022. ápr. 12. 14:31
 10/27 anonim ***** válasza:

Ha már sérült az elem, akkor fényképezze le az előtte lévő állapotot, és akkor tudja bizonyítani hogy csak ajtórányitás volt, nem egy kamion rohant bele oldalról... De, erre lusták az emberek és nem gondolkodnak, aztán csodálkoznak hogy gyanakszik mindenki a telibe fényezett elemek miatt.


Lökhárító is lehetett egyéb miatt is levéve (vadbaleset) és új feltéve, akkor már nem biztos hogy sikerül passzosan. Kérem, fényképezze le, és akkor elhiszem neki, nem fog érdekelni a dolog.

2022. ápr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!