Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Meriva A vélemény ?

Opel Meriva A vélemény ?

Figyelt kérdés
milyen motorral lenne ideális autópályára is ? meg úgy átlagba mi jellemző rá ?

2022. ápr. 17. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Opel Meriva A kisautó nem ideális autópályára.
2022. ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
Mennyi lenne a keret az autóra?
2022. ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
35%
1.7 CDTI-vel vedd, azzal jól megy, és megfelel pályára is.
2022. ápr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Én 'A' Merivát vettem G Astra után. Nagyon könnyű a ki-be szállás, nagydarab ember lévén, Astrában úgy érzed hogy szinte a földre ülsz le Merivába meg úgy érzed hogy BEszállsz. Akinek rosszabbak az izületei, térde, az könnyebben száll ki-be egy Merivába. Belül irtó tágasnak érezni, egy Astra után olyan érzés, mintha egy Ford Transitba ülnék... Magasabb üléspozíció, nagyon jól variálható hátsó üléssor és 'raktér' (pl egyesével előre-hátra tolhatók a hátsó ülések, dönthetőek is!). Ami miatt nekem megtetszett, hogy nagyon olcsók hozzá az alkatrészek, irtó sokat bontanak is ha valami olyan kell ami bontottan is jó (pl műanyag idomok, oldalüveg, diszléc, egyéb nem kopó alkatrészek stb stb). A motorok egyszerű konstrukciók, szerintem ehhez egy átlagos szerelő is ért. Nekem 1.4-es benzines van, ez láncos. 1.6 benzines Astra után kissé lomhább, de kevesebbet eszik. Főleg rövidebb távon járok , ritkán 50 km-es utakra, direkt benzines Merivát kerestem, márcsak azért is, mert egy hasonló évjáratú/felszereltségű Meriva vagy H Astra között ugyanazért az árért egy Merivában kb 100.000 km-el kevesebb van, ami azért nem mindegy... Nekem a könnyű ki-be szállás, az állitható kormányoszlop, a digit klíma, 4 elektromos ablak, füthető-elektromosan állitható tükrök, ESP+EBD, első+oldal+függönylégzsákok, a jól variálható csomagtér, tempomat, gyári CD-s rádió, a jó variálhatóság, a 4 tárcsafék ez mind mind együtt megtetszett. Egy Astrához képest nem annyira sportos érzés vezetni, viszont a magasabb üléspozíció miatt talán jobban látni a közlekedést, az utat. Az első A oszlop se zavaró, azt hittem az lesz, de hamar meg lehet szokni. A mai világban én 1.6 benzinest ajánlanám átlagos felhasználásra, ha nem vagy egy Niki Lauda, akkor elég az 1.4 bár 90 környékén egy-egy előzést azért meg kell vele fontolni... 3000-es fordulat felett kissé hangosabbnak tűnik mint egy 1.6-os. Ha A-ból B-be kel eljutni és nem akarsz sok pénzt szerelőknél hagyni, akkor szerintem jó választás. Persze konkrét autó állapottól is függ, de a bölcső ami esetleg veszélyes ha nagyon korrodált az ugyanaz mint a C Corsáé, szóval alktarész is elvileg van hozzá. Ha vannak gyerekek, csak ajánlani tudom, főleg azok az első ülés hátáról lehajtható kis pohártartós asztalok praktikusak amik sok Merivában vannak (enyémben pont nincs ilyen de én elől ülök úgyhogy nem nagyon érint:) )

Összességében ha autópályázni akarsz, arra számits, hogy a kasztni miatt eléggé érzékeny az oldalszélre, szerintem nem kifejezetten autópályára tervezték. Dizelt elvből nem vennék, az autópályás tempóhoz meg inkább 1.6 vagy 1.8 benzines a jó választás. Ha van keret rá, akkor ha inkább hosszú távon jársz, egy H Astra vagy H Astra kombi lehet, hogy jobban bejönne számodra.

2022. ápr. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!