Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalomból végleg kivont...

Forgalomból végleg kivont autót le lehet valahogy kérdezni?

Figyelt kérdés

Volt 2006-2010 közt apukámnak egy autója, aztán lement vele vidékre és -ahogy fogalmazott: “gátszakadásos lett a motor” meg amúgy is rohadt már úgyhogy eladta valakinek potom összegért aki bezúzatta. Úgy vettem ki a szavaiból hogy nagy szomorúság volt ez neki. Valami cigánynak adta el és azt kérdezte tőle hogy mennyi benzin van a kocsiba mert amikor bepréselik akkor robbanhat.


Néha amikor olyan helyeken vagyok amiről eszembe juthat akkor eszembe szokott jutni ez a kocsi, úgy a rendszáma meg az eleje. Kellemes rá gondolni.


Valahogy le tudom kérdezni vagy nem? Beírtam ügyfélkapuba, nem ad ki semmit. Googlebe is beírtam a rendszámot, hátha de arra se ad ki semmit. Ez már csak engem érdekelne.

Képeket néznék róla ha van meg esetleg azt hogy hol zúzták be.


Egyébként ilyenkor a 2 db rendszámtáblával mit csinálnak? Gondolom le kell adni a hivatalba de hol lehet most a rendszámtáblája? Meg valami lehet még fizikailag abból az autóból vagy màr semmi?



2022. ápr. 19. 17:02
A kérdező szavazást indított:
Azt már sehol, úgy megszűnt mintha nem is lett volna
Tudsz róla információt szerezni, mondom hogy:
6 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudni milyen tipusu volt?
2022. ápr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kivonáskor lekerül a nyilvántartásból, szóval nem fogsz találni semmit. Mintha nem is létezett volna. Persze valami archívumban nyilván fellelhető, de ahhoz te sehogy sem férhetsz hozzá. Meg azt se felejtsük el, hogy 2010 környékén még nem létezett a vezetett jármű előélet. Az archívumban sem találnál semmi olyasmit, mint amit például JSZP-n való lekérdezéskor találsz egy mostani autóról. Alapvető, írásos adatok lennének csak megtalálhatóak.


A rendszámtáblákat a leadást követően újrahasznosítják. Festéket "lekaparják" róla, a fém táblát beolvasztják és újraöntik, aztán egy új rendszámot nyomnak rá.

2022. ápr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Fehér opel omega A combi
2022. ápr. 19. 17:09
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Azt nem is gondoltam volna hogy a rendszámot újrahasznosítják, azt hittem hogy annak időtlen időkig állnia kell valami irattár szerű helyiségben
2022. ápr. 19. 17:10
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Kicsit nehéz lenne tárolni őket. A jelenlegi formátumban több millió lehetséges kombináció van és ugye kombinációnként 2 rendszámtábla. Most még nyilván nagyon sok ezek közül az utakon van, de 20-30 év múlva a mostani rendszámtáblák mind kikerülnek a forgalomból. Sokmillió rendszámtáblát tárolni nem lenne semmi. :D
2022. ápr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!