Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menetrögzítő kamera beépítése?

Menetrögzítő kamera beépítése?

Figyelt kérdés

Ha veszek egy kisebb, jobban kinéző menetrögzítő kamerát, be lehet úgy építeni hogy ne lógjon ott középen a kábel a szivargyújtóig? Felhelyezném a belső tükör/esőszenzor környékére ahol nincs úgy útban, egy hosszabb kábelt pedig beköttetnék és elvezetném a kárpit mögött, körben fel a tükörig majd onnan egy pár centit szabadon hagyva csatlakoztatni lehetne a kamerát.

Ez kivitelezhető? Mert akksis kamerát még nem nagyon láttam.



2022. ápr. 22. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze. A gyári is így van elvezetve, de elég macerás meló.
2022. ápr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kivitelezhető, általában vagy 2 méteres kábellel adják őket direkt emiatt.
2022. ápr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
De ha leteszed a szélvédő aljához, akkor is pont olyan jól rögzíti az eseményeket.
2022. ápr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Simán, nekünk is így van mind a 3 autóban.

Ha a kárpit mögé nem lehet betömködni, akkor a szélvédőre lehet kapni ilyen kis öntapadó kábelfogókat, abból felraksz vagy 4-et a szélére, és az már megtartja úgy akábelt, hogy ne lógjon le.

2022. ápr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én G Astránál úgy oldottam meg hogy kamerát felszereltem a visszapillantó és a szélvédő közé így pont elfér és a kamera szög is megfelelő, igaz elég sokat kellett pepecselni mire sikerült belőnöm úgy hogy jó is legyen. Meg nekem az is fontos volt hogy minél jobb helyen legyen hogy ne zavarjon a kilátásban, meg én alapból utálom ha a szélvédőn mindenféle vacak van. A kábelezést ezután rendeztem. A szélvéő felső szélén egy kis műanyag spatulával annyira kifeszítettem a kárpitot hogy azt a vékony vezetéket betudjam alá tömködni, aztán az A oszlop műanyag dízs takaróját levettem simán le lehetett pattintani, erre van kárpit leszedő műanyag kászletem azzal sérülés mentesen megtudtam csinálni és szerencsére a patenteket sem tördeltem le. A takaró alatt volt annyi hely hogy doa betudtam tenni a kábelt aztán a műszerfal sarkánál volt egy rés ahová pont befért az USB csatlakozó és a kesztyűtartó kiszerelésével ügyesen hozzáfértem alul a kábel végéhez így simán lehúztam aztán a kesztyű tartó helyénél ott volt egy merevítő rudazat ami az autóváznak a része ahhoz oda gyorskötözőztem hogy tartson és a középkonzol mögé becsúsztattam majd ott egy résen ki. Amikor visszaszereltem mindent takarót, kesztyűtartót akkor láttam melyik az a rés ahol kitudom bújtatni a kábelt a szivargyújtóig és oda ügyesen elvezettem. Ígyalábtérnél egy minimálisan jelen van a kábel de annyira nem zavaró. Belül egészen a lábtérnél ahol nem annyira látszik feltapasztottam egy kábel kötöző talpat és csak annyi lógást hagytam a csatlakozónak ami elér kényelemsen a szivargyújtóig a maradék kábelt összetekertem és a középkonzol mögött volt egy üres tér ahová begyűrtem az egészet.


Persze vannak olyan autók amin az A oszlop takaróba is van érzékelő meg légzsák annak a leszerelése nyilván körülményesebb ennek típus szerint utána lehet nézni hogy hogyan kell leszerelni vagy mennyire kivitelezhető. Ha nem akkor kábel rögzítő talpakkal amik öntapadósak azt fel kell tapasztani és azon tudod rögzíteni így nem fog annyira lógni meg hülyén kinézni.


Én a hátsó kamerát ideiglenesen úgy szereltem fel hogy a kábelét felül a kapaszkodóknál vezettem hátra, mivel én alapból tervezem a tetőkárpit cserét mert lóg és dzsuvás tehát akkor úgy is ekapom az egészet és akkor normálisan alá fogom tudni tűrni. Mert ahhoz hogy a tető kárpit alá tűrjem és úgy vezessem hátra az én autómnál az összes oszlop takarót le kell szedni valamennyire az ajtó gumikédereket lefejteni elgalább felül ami elég pepecselős mutatvány.

2022. ápr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nekem Mio Mivue c330-am van nem tudom hány méter kábelt adtak hozzá, de korábban a BMW-nél a tetőkárpit alatt vezettem el, aztán az ajtónál a küszöbb alatt, és végül valahol a hátsó ülés mögül vittem be könyöklő alatti szívargyújtóba és még így is maradt annyi kábelfelesleg, hogy azt a vezető ülés mögötti hátsózsebbe rejtettem el!


Az Audi-ba mikor átraktam, most fogalmam sincs már hova rejtettem el a kábeleket, de dögivel van rá tartalék..., szóval nagyjából a képzeleted szab határt egy normális kameránál, mit álmodtál meg "útvonalnak"! :)

2022. ápr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koaxk Ábel ***** válasza:

#3-as védelmére annyit írnék, hogy engem rohadtul zavar minden ami a szélvédőn van pluszban!


Nekem a kocsim olyan, hogy van a közép konzol tetején egy lecsukható kijelző, amit alapvetően sosem csukok le, de pont arra jó, hogy mögé be tudtam rakni a kamerát, így semmit nem vesz el a szokásos látástérből, de ténylegesen a műszerfal tetején helyezkedik el, nem a szélvédő tetején.


Tehát kb sofőr szemszögből vesz mindent és párszor visszanéztem, már videót abszolút észlelhető és értelmezhető minden szituáció a videóból, jó a magad előtt 1 méterre lévő aszfaltot nem veszi, de nem is ez a lényeg egy ilyen felvételnél!

2022. ápr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Akarok fedélzeti kamerát beszerelni. Kérdés: hogyan indul el a felvétel? Mozgásérzékelő indítja?
2023. jan. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem, amint gyújtást adsz, és áramot kap, elindul automatikusan. Van pár típusban készenléti funkció is, ami giroszkóp segítségével figyeli a hirtelen mozgásokat, így ha mondjuk éjszaka beléd tolatnak, akkor automatikusan elindul a felvétel, és egy ideig rögzít.
2023. jan. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!