Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az hogy a szalonban...

Miért van az hogy a szalonban olcsóbb a motor mint használtan?

Figyelt kérdés
Nézegettem 125-ös honda motorokat és a 2014-es használt motor több száz ezerrel drágább mint amennyiért a szalon weboldalán ki van írva. Nem a valós árat írják ki? vagy erre még rámegy valamilyen plusz költség?

2022. ápr. 28. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, a forgalomba helyezés költsége meg egy-két apróbb adó rájön. Nekem 1.950.000 forintos motorom végül 2.020.000 volt mindennel együtt, azaz 70 ezer extra költség jött rá a bruttó árra.
2022. ápr. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
(de amúgy nem ezért drágább a használt, hanem mert nagyon felmentek a használtpiaci árak az infláció meg euró árfolyam miatt és így sokan megpróbálják áron felül adni. Illetve nem mindig tudsz motort azonnal kihozni. Nekem úgy volt, hogy decemberben tettem le a foglalót, januárra volt ígérve a motor (2021), majd végül áprilisban kaptam meg. Akadozik az ellátás, motortól függően túl kevés darabszámra túl nagy erdeklődés jut. Emiatt is gyalran inkább használtat vesznek, akiknek azonnal kell, ami szintén feljebb viszi az árakat (kereslet/kínálat).
2022. ápr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Beviz Elek ***** válasza:
Sétálj be a szalonba és kérdezd meg hogy ha most rendelsz akkor kb mikorra érkezik meg.
2022. ápr. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Új motort valószínűleg sehol nem tudsz kihozni azonnal. Pont a Yamahánál voltam, mikor az eladó telefonon erről beszélt valakivel. Ráadásul az árak ott is változhatnak ha gyengül a forint.
2022. ápr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!