Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Total 10w40 olajjal tapasztalat?

Total 10w40 olajjal tapasztalat?

Figyelt kérdés
Nekem olajcsere óta, amióta ez került bele alacsony fordulaton csattog a motor. Aki ilyet használ, nektek is ez a tapasztalat? Előírásoknak megfelel az olaj.
ápr. 28. 23:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

Alapból hülyeség 10w40-t belerakni normál használat mellett... az első szám a hideg oldali áramlási arányszám. Azaz mennyire könnyen szivattyúzható hidegen az olaj. Na most ez neked nem releváns, mert 2-3 perc alatt bemelegszik az a motor... kivéve persze ha Szibériában, a Sarkvidéken, Alaszkában stb. közlekedsz rendszeresen.


Ellenben, problémát simán okozhat kopottabb motorban/rendszerben a nagyobb viszkozitású olaj. Tönkremenni nyilván nem fog tőle, de a hidrotőke simán elkezdhet csattogni pl.


Jó lenne megtudni, pontosan honnan jön a csattogás. Egyébként Opel a szóban forgó autó?

ápr. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
És mi volt benne elötte, hogy nem csattogott? Miért lett ez bele rakva? Amúgy én meg vagyok elégedve a Total kenőanyagokkal, általában azt használok, igaz általában 5w30-at, még az öreg autókba is.
ápr. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem Opel. Csattogás a motorból jön, kézikönyv szerint 15w40 való bele, de azt túlzásnak tartom azért. 30 éves autó, de hibátlanul működik, csak most olajcsere után csattog. Eddig semmi baj nem volt a motorral, szívódízel. Olajcseréket mindig megkapja évente, ha keveset megyünk vele akkor is.
ápr. 28. 23:35
 4/14 A kérdező kommentje:
#2 Erre voltam kíváncsi, köszönöm. Kb. 13 éve vettem, azóta mindig 10w40-et kap. Kézikönyv szerint 5w40 csak 20 fok alatt szabad, tehát hígabb olaj nem opció. Ha másnak jó ez az olaj, akkor nem tudom mi okozhatja, hogy hirtelen olajcsere után elkezdje ezt csinálni. Gondolom véletlen egybeesés.
ápr. 28. 23:39
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Simán lehet, hogy az előző már annyira elhasználódott, hogy felhígult, most meg "meglepted" a motort a sűrűbb olajjal. Bár ha évenként cseréled tényleg, valószínűleg nem ez a helyzet.


A "motorból" jövő csattogó hang elég tág fogalom... több minden is tud ilyen hangot okozni. El kellene különíteni, hogy a forgattyúsház (ez a motorblokk "teste"), a hidrotőke (motor hátsó részén található, de a pontos pozíciója attól függ, hogy hossz- vagy keresztmotoros az autó) vagy a szelepfedél felől jön.


Ezek mind tudnak csattogni.

ápr. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az kimaradt a leírásomból, hogy meleg időben nincs semmi baj a hangjával, csak tegnap és ma este hallottam a csattogást alapjáraton és alacsony fordulaton hidegben. Az olajcsere az pedig nem most volt, hanem kb. 2 hete. Szóval csak hidegben van ez a probléma, napközben szépen járt. Olajszint maxon, azzal sem lehet baj. Nem tudom pontosan honnan jön ez a hang, annyira még nem néztem meg. De nekem ez furcsa, hogy hidegben csattog, melegben nem.
ápr. 29. 00:23
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Én a helyedben lecserélném az olajat újra. Ez semmiképp nem normális. Ne hagyd annyiban.


Válassz másik márkát... Motul, Shell, Liqui Moly, Eneos stb.

ápr. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#7 Rendben, melyik a lehető legjobb 10w40? Nem akarom hogy többet ilyen előforduljon. Melyik nyújtja a legjobb kenést?
ápr. 29. 01:53
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én Total Quartz 9000 5W40-et használok évek óta, ez a Peugeot 206 (1.4 HDI) gyári olaja.


Nem írod milyen motor, de ha hidrotőkés, valószínűleg az csattog hidegen.

ápr. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"kézikönyv szerint 15w40 való bele, de azt túlzásnak tartom azért"

Most akkor te tudod jobban vagy a fejlesztő mérnökök? Jó hogy csattog hidegen ha vékonyabb hidegoldali olajat teszel bele.

Amúgy a Total is jó márka, nem lehet hogy alapból sz@r a motor és azért csattog?

ápr. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!