Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy hagyod az autót, ha...

Hogy hagyod az autót, ha leállítod?

Figyelt kérdés

#vezető #Mindenkimástmond
2022. máj. 7. 07:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
81%
Elektromos kézifék, és ha meredeken parkolok akkor 1-es, és habvan padka akkor arra kormányzom, ha nincs padka akkor meg úgy, hogy az út széle felé guruljon, ha mégis elszabadulna..
2022. máj. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Nagy segítség a sok válasz, köszönöm szépen!
2022. máj. 7. 22:05
 23/30 anonim ***** válasza:
70%

Többen írtátok, ezért megkérdezem: Annak mi köze hozzá, hogy elektromos, vagy sima mechanikus a kézifék? Az enyém is elektromos, de én döntöm el, hogy leparkolásnál behúzom-e vagy sem. Ugyanúgy tudom kiengedve is hagyni. Többek között talán a VW-konszernes autóknál van automata behúzási funkció, de nem hiszem, hogy ezt nem lehet felülbírálni. Az enyém szerencsére nem ilyen. Csak az oldás automatikus, a behúzást nekem kell intézni, ha akarom. Annyi a különbség a hagyományoshoz képest, hogy nem egy kart rángatok, hanem egy gombot nyomok.

Egyébként itthon nem húzom be se a kézit, se nem rakom sebességbe a váltót. Nem fog magától elgurulni az autó. Nyilvános helyen a kézit húzom be. Nagyon ritka és nagyon extrém lejtőn/emelkedőn kell ahhoz parkolnom, hogy a saját megnyugtatásom érdekében még a váltót is sebességben hagyjam.

2022. máj. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
12%
nem kell elektromos, sima bowdenes kézifék kell
2022. máj. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
34%
Sík terepen csak sebességben hagyom. Lejtőn, attól függően felfelé, vagy lefelé áll a kocsi orra, egyes, vagy rükverc, és kézifék. Ha van járdaszegély, akkor a kormányzott kereket azzal is megtámasztom. Szegély nélkül úgy fordítom a kormányzott kereket, hogy még véletlenül se az út közepe felé guruljon.
2022. máj. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
73%
P állásban. Ha erős lejtőn/emelkedőn állok akkor kézifék is.
2022. máj. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
81%

Valaki(k) végig lepontozták azokat, akik kézifék nélkül 1-esben hagyják parkolva síkon a kocsit. Elmondaná valaki miért?

Nekem is volt már olyan, hogy télen befagyott, vagy sok állás után berohadt. Síkon én se parkolok kézifékkel soha. 1-esben megfogja, nem éri erőhatás a sebváltót, mi ezzel a baj?

2022. máj. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Én zöldet nyomtam mindenkire, aki válaszolt, bármit. Nagyon köszönöm a sok választ.
2022. máj. 17. 06:41
 29/30 anonim ***** válasza:
79%

Elmondaná valaki miért?


Mert óvódások, dedósok imbecilek és kis farkúak ebben élik ki magukat. Már többször leirtam be kell szüntetni ezt a hülye dislikeolást semmi értelme.

2022. máj. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Valaki elmondhatná végre, mi a baj azzal, hogy sík terepen csak sebességben hagyja valaki a kocsit. 40 éve vezetek, és sík terepen soha nem húzom be a kéziféket. Soha nem történt semmi a kocsival. Mindig ott és úgy állt ahol, ahogy hagytam.
2022. máj. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!