Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorkerékpárnál egyben van...

Motorkerékpárnál egyben van tényleg a váltó és a motorblokk kenése?

Figyelt kérdés
nincs külön váltóolaj a kuplungban és a motorblokkban mint pl az autóknál?
2022. máj. 13. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg egyben van. Kivéve persze a kétüteműeknél, mert ott a dugattyút meg a főtengelyt a benzinben lévő olaj keni.

Van kimondottan motorba való hajtóműolaj.

[link]

Nekem mondjuk annyi van az Apriliámban, hogy miután betöltöttem, utána némileg elkülönítve van a váltó meg a kuplung olaja. Nincs alul átfolyója,a blokközépnek viszont két olajleeresztő csavarja van. Mikor leengedtem akkor volt némi színbeli eltérés is.

2022. máj. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
A motorblokkot nem kell kenni.
2022. máj. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

„ nincs külön váltóolaj a kuplungban és a motorblokkban mint pl az autóknál?“


Az autók többségének nincs a kuplungban olaj.


Egyébként igaz a hír. A 4 üteműeknek ugyanaz az olaj keni a főtengelyet meg a hengereket mint ami a fogaskerekeket és a kuplungot.


A kétüteműnél meg ugye a benzinben van a főtengely és a henger kenése.

2022. máj. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja, de egyes már le is írta...
2022. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
értem, feltételezem akkor ezért kell másik olaj (hiába ugyan az a viszkozitása) egy motorba mint egy autóba?
2022. máj. 13. 12:32
 6/13 anonim ***** válasza:
Minek emeled ki, egy értelmes kérdést nem tudsz megfogalmazni de a lepontozás az megy. !!
2022. máj. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
emelem ki? nem tudom mi okozott gondot, melyik része volt értelmetlen a kérdésnek, kifejtenéd kérlek? egyébként a 2-es retardált-trollkodó komment kivételével semmit nem pontoztam le, szóval főleg nem értem a problémát annak ellenére hogy valószínűsítem akkor a te irományod volt, de kíváncsian várom hogy mi volt értelmetlen a kérdésben, vagy melyik része okozott problémát a megfogalmazásnak.
2022. máj. 24. 10:38
 8/13 anonim ***** válasza:
Bár én nem 6-os vagyok hanem 3/4, de engem is lehúzott 2 lepontozóbarom. Gondolom szerintük nem szárazkuplungosak az autók.
2022. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyébként van itt egy 64%-os ökör, valszeg 2-es, mert egyedül kettest nem húzta le.
2022. máj. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#5 Mivel ott a kuplung ami nem szabad, hogy megcsússzon, így oda másféle adalékolást talált ki a cég, mint ami a külön rendszereknél van. Egyébként van olyan motor aminél külön van a váltó és a motorolajzás. A Harley-Davidson-nok például ilyenek
2022. máj. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!