Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorkerékpárnál egyben van...

Motorkerékpárnál egyben van tényleg a váltó és a motorblokk kenése?

Figyelt kérdés
nincs külön váltóolaj a kuplungban és a motorblokkban mint pl az autóknál?
2022. máj. 13. 09:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10# szárazkuplungos motor is van. Van egy kavaszakis ismerősöm, ő egy öreg gpz-t átalakított szárazkuplungosra, de vagy 15 éve, valahol talán videó is van fent róla.


Egyébként amit írsz ezzel szívtam meg kb 14 évesen. Apámnak volt hajtóműolajadalék otthon, ilyen kopáscsökkentő. Azt hittem milyen faxa lesz a simaonnak. Aztán csúszott is a kuplung rendesen. De nem jöttem volna rá, csak amikor olajcsere után szép fokozatosan abbahagyta a csúszást. De jó cucc lehetett, mert még vagy 2 hétig nem fogott rendesen.

2022. máj. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#11 Meg a régi Ducattik ilyenek, de már ott is megszűnt környezetvédelmi okok miatt. Egyébként én is szívok az olajjal a motoromon, mert nekem meg hidegen leragadnak a lamellák, és hiába húzom be a kuplungot, amint beteszem 1-esbe, ugrik egyet és lefullad, pedig belevaló Motul olaj van benne. Nagy gáz kell neki, hogy meginduljon, utána már jó. Viszont nemrégiben azt láttam az egyik szerelős videóban, hogy nem szerencsés ezt használni, mert annyira tele vannak már adalékolva, hogy ez miatt is meg tud csúszni, ráadásul az adalék meg ráég a lamellákra , a 2T olaja meg a dugóra. Most kap a mocim új kuplunglamella szettet, és Repsol olajat. Kíváncsi leszek ezzel milyen lesz, csak még várok pár alkatrészre.

Nálad gondolom azért is csúszhatott utána, mert ezek parafalamellásak, ezeket pedig már beszerelés előtt be kellett áztatnom olajba, hogy beszívja azt.

2022. máj. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Most néztem egy videót, és a fickót azt meséli, hogy a KTM crossmotoron amit szerel, külön van a két rész olajzása szóval azért vannak kivételek is.

https://www.youtube.com/watch?v=k1Yw-iWDZ4Q

2022. máj. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!