Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kisember nagymotor jogsihoz(A)?

Kisember nagymotor jogsihoz(A)?

Figyelt kérdés
Régóta szeretnék korlátlan motor jogsit, most jött el az alkalom,hogy akkor neki állok és elkezdem,viszont egy dolog nagyon megingatott.160cm vagyok és 53kg(nő). Mennyi az esély arra,hogy elbírjak egy min.180kg-s motort? Esetleg valahol van lehetőség kipróbálni mielőtt elkezdem a jogsit? (B-m már van,robogót használtam már)

2022. máj. 15. 01:31
1 2
 11/13 b1812567 ***** válasza:

Ha dől a motor, akkor egy bizonyos ponton túl nem tudod megfogni, mindegy, hogy 180 vagy 250 kilós a vas, és 50 kilós lány vagy, vagy 90 kilós erőemelő. Nyilván van differencia, de nem olyan nagy. Az eldőlt motort felvenni pedig meg kell tanulni és akkor menni fog.


A Rebelt már ajánlották (nálunk a házban egy csajnak az van, kb a térdemig ér. Nem a csaj, hanem a Rebel ülése).

Ha nem chopper/cruiser vonal érdekel (arrafelé sok típus elég alacsony lesz), akkor érdemes megnézni a Suzuki Gladius-t, vagy ha újabb típust szeretnél, és van rá pénzed, akkor az új SV650-t.


De 160 cm nem vészesen alacsony, Ausztriában pl. sok tizenéves csaj szaladgál 50-es enduroval, supermotoval, és azok sem alacsony építésűek.


Nekem Bandit van, az sem annyira alacsony, de az egyik exem, aki 160 alatt volt, lábujjhegyezve de meg tudta tartani.

Szóval hajrá, csináld a jogsit (ha lehet A-t, nem muszáj egyből 1000 ccm-est venni), és próbálj ki többfélét, melyiket érzed, hogy biztonsággal megülöd. Aztán később majd bővül ez a kör. :)

És menj el vezetéstechnikai képzésre is!


Széles utat, gumifákat!

2022. máj. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak technikák az eldőlt motor megemelésére, ha nagyon elfáradsz közben, akkor rosszul csinálod. Vezetéstechnika képzéseken apró hölgyek is mind a négy módszerrel simán felállítanak egy 180-200 kilós vasat - saját szememmel láttam nem egyszer. Vezetés közben pedig a motor többnyire szeret egyenesen állni (mint a biciklis is). Álló helyzetben meg azért nem számít a magasság, mert pont elég, ha az egyik lábad ér le, és nem gond, ha nem teljesen függőlegesen áll a gép. Én a rutinpályán simán borultam párszor, mindig pontosan érezhető volt a pont, amikor megállíthatatlan, és pontosan tudtam, mit rontottam el - biciklivel is elestem volna. Hajrá!
2022. máj. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
#8 Sok okosságot írtál, egy aprósággal kiegészíteném: emelkedőn hátrafele is simán ki lehet evickélni a parkolóhelyről, pattogni kell a motoron, a teleszkóp kirugózza a gépet annyira, hogy el lehessen indulni. :)
2022. szept. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!