Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezt nem értem. "Ha lakott...

Ezt nem értem. "Ha lakott területen kívül halad, adhat hangjelzést előzési szándékának jelzésére." Sehol sem tapasztaltam ilyet. Ez annyit tesz, hogy ha valakit megelőzök, dudáljak rá ?

Figyelt kérdés

2022. máj. 17. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Én meg azt nem értem, hogy kötelező 8 általános a jogsihoz, de egy mondatot nem tudsz értelmezni?
2022. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Nem, ez annyit tesz, hogy ha valakit utólérsz az autópályán, aki 110-el belsősávozik, mert úgy értelmezte, hogy a B-kategóriás jogsi a B mint belső sávba szól, akkor szépen ráközelítesz kb 3 autóhossznyira (nem kezded tolni), és figyelmeztető hangjelzést adsz. Esetleg, hogy könnyebben tudja értelmezni, WTF van, kiteszed balra az indexedet.

Az értelmesebbje észhez tér, és lehúzódik.

2022. máj. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A lehetőség van benne, nem pedig a kötelező jelleg. Nyilván megvannak azok a helyzetek, ahol indokolt lehet.
2022. máj. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"adhat hangjelzést előzési szándékának jelzésére"

Ez annyit tesz, hogy amennyiben ugy látod, hogy a megelözni kívánt jármű

esetleg nem észlelte hogy elözni szeretnéd, mondjuk tulzottan az uttest középvonalában halad, akkor rá dudálhatsz.

2022. máj. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dzsoki ***** válasza:
82%
Amikor én vizsgáztam,még fényjelzés használata is engedélyezett volt. Tehát,rávillanthattam,jelezve előzési szándékomat. Villanthattam. Nem volt kötelező. Mint ahogy a kérdésedben,benne van a válsz. Adhat. Nem kötelező,hanem csak engedélyezett.
2022. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

2. egyáltalán nincs szó ilyesmiről. A KRESZ nem is foglalkozik a szabálytalanokkal.

Autóúton, autópályán az előzési szándékot szabad jelezni, ha úgy érzed, biztonságosabb. Nálunk a gyakorlatban nem szokás, és sokan agressziónak érezhetik.

Hegyes országokban a beláthatatlan szerpentinutakon is szoktak dudálni, ezzel jelezve, hogy legyél óvatos, mert nem látjátok egymást, de közeledtek egymás felé.

2022. máj. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Dzsoki ***** válasza:
100%
Stimmel 6-os! Mindenkinek van autópályán egy jobbra tartási kötelezettsége. Meg józan esze. Minek mennék a belső sávban? Az előzésre szolgál. Valóban,nem szokás és agressziónak is lehet értelmezni,de nincs tiltva. A beláthatatlan szerpentin utaknál,gyakorlati jelentősége van. Helyes,ha így közlekednek,mind a saját,mind a többi résztvevő érdekében.
2022. máj. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elméletben arra szolgálna, hogy figyelmeztesd az előzni kívánt jármű vezetőjét arra, hogy meg fogod előzni. A gyakorlatban viszont egyáltalán nem terjedt el, vagyis ha nem indokolja külön valami (pl. veszélyesen közel megy a felezővonalhoz, vagy körültekintés nélkül kikerül egy kátyút), akkor legfeljebb konfliktust okozna a dolog, nem hinném, hogy felfogná az emberek többsége (talán még én sem, pedig ismerem ezt a szabályt), pontosan miért is dudáltál rá.
2022. aug. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!