Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlás után szerelőnél...

SzErx kérdése:

Autó vásárlás után szerelőnél kiolvastattam az élő adatokat. Kipufogó gáz hőmérséklet:-300°c Lambda szonda:12 !!! Kipufogógáz nyomásérték egy állandó értékre (már nem emlékszem mennyi) volt beállva. Check Engine nem világít. Mi okozhatja ezeket?

Figyelt kérdés
Autó: Volkswagen Passat B7 2.0 CR TDI CFFB 140hp

2022. máj. 23. 09:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a hőérzékelő mutat lehetetlen értéket, így malfunktion (vészprogram) fut, hogy eljuss a szervizbe.
2022. máj. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy valaki már mókolt benne valami elég csúnyát. Chech engine ki lett ütve hogy ne dobjon rá hibát.
2022. máj. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hülye kérdés de felteszem: a check engine megy a lámpatesztkor?
2022. máj. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
megnézném, hogy egyáltalán be van-e kötve a kipuffogóban az érzékelő. Esélyes, hogy valami "szaki" levágta a DPF-et, aztán ez sem élte túl a műveletet
2022. máj. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Először is nagyon szépen köszönöm a válaszokat.


#1 igen elég lehetetlen értéket mutat de ennek ellenére az autó biztosan nincs vész üzemmódban mert, hogy vidékiesen mondjam "megy mint a disznó" nem korlátoz semmiben.


#2 Igen, nekem is ez volt a gyanúm, csak azt nem tudom ezzel hogyan tovább, ki tudja nekem vissza tenni alapra az autót stb ?


#3 Igen működőképes a Check lámpa, hibatároló kiolvasásakor is csak ilyen jelentéktelen hibák voltak benne, hogy navigáció alacsony feszültség, rádió alacsony fesz, stb amire alapból se dob fel hibát.


#4 DPF első ránézésre érintetlennek tűnt, mert tervezem egyébként is kiszedni, EGR vakolással együtt. Egyébként ha CSAK serült is lenne akkor világítana a Check Engine szerintem.

2022. máj. 23. 15:09
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

“ biztosan nincs vész üzemmódban mert, hogy vidékiesen mondjam "megy mint a disznó" nem korlátoz semmiben.”


Nem biztos, hogy vészprogramnál lebutít. Csak olyankor vesz olyan értékeket pl. Lambdára vagy hőfokra , amivel nem optimálisan de megy. Van amelyik csak többet eszik.

Azt is el tudom képzelni, hogy akár jobban megy, mert nem érdekli, ha több a károsanyag, hisz ő ilyenkor nem a valósat látja.


Volt egy ilyen corradom. Valamiért nem nézte a lambda értékeket, beállítottuk zöldkártyára, alapjáraton faxa volt, fordulaton meg rosszabb mint egy hagyományos gti golf.

2022. máj. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hmm akkor ezt jó lenne hamar kideríteni mert lassan műszaki.

Egyébkén valóban erősebbnek erződik mint a sima gyári 140 ló. Eddig az feltételeztem hogy Jürgen rá tett valami kalóz csata chippet hogy tekerje a gumit az autobahn-on. Lehet megkérdezek valami normális chiptuningost is hogy mikhez szoktak nyúlni, még mielőtt észnélkül elkezdem kidobálni a több tízezres alkatrészeket. Gondoltam megkérdezem azért itt is az embereket hátha valaki látott már ilyet.

2022. máj. 23. 19:19
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt sem zárom mondjuk ki hogy chipelték a corradot előttem, bár annál ez még eprom cserét jelentett.
2022. máj. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Az okozhatja, hogy Passat B7. Kb. 20-25 éve csak a VW nevet és magas német bérköltségeket vásárolod meg, a német precíz minőség már rég a múlté. Törödj bele, hogy egy pénztemetőt vettél és legyen a számládon mindig tartalékba 500E-1 misi között, amit az autó váratlan szerelési költségeire tartassz fent, mert ennyit egy év alatt simán elvisz majd.
2022. máj. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23%

Tartasssssz 🤣


Ez mi?

2022. máj. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!