Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Chevrolet Lacetti 2003-2004...

A Chevrolet Lacetti 2003-2004 mennyire kényelmes?

Figyelt kérdés
2022. jún. 6. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Mérsékelten.
2022. jún. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A belseje sokkal jobban öregedett mint egy vele egyidős Volkswagen csoportos autó belseje. A Lacettiben a műszerfalon nincs tapintásjavító (cserébe kemény műanyag az egész) vagy mi a neve rétegnek, a VW csoportos kocsikban meg igen, azok meg gatyára mentek már ennyi idő alatt. Tetőkárpit se hajlamos lógni, legalábbis az enyémnek semmi baja, de az 2005-ös.


Típushiba, hogy az ülésváz eltörik a magasságállítónál, az enyémben ezzel nem találkoztam. Ülés amúgy ilyen, nyeh, oldaltartása nincs igazán, azt kiszolgálja amire kell, semmi extra. Mondjuk nem ezzel a kocsival fogsz száguldozni, egy lomha malac az egész, vicceskedhetünk, hogy sportmotor, ezt pörgetni kell, de akkor se megy. Ezért felesleges is kinyomni a szemét, csak többet fog fogyasztani. Fogyasztani... ocsmány módon zabálni. Nem amúgy, nekem 7,5 liter az átlagfogyasztás 100 km-en. Neten legendásan sokat fogyaszt az emberek szerint, 10 felett is akár. Most, hogy nekem a 7,5 liter sok/kevés? A kocsi üresen 1200 kg, egy korabeli G Astra teljesítmény, súlyra, fogyasztásra kb. ugyanennyi. Aztán a Lacetti a kretén koreai unokatestvér képében díszeleg mégis.


Hatchback van nekem, egész termetes darab ehhez képest, 4 felnőtt is elfér kényelmesen. A csomagtér nem túl nagy, nem ezzel fogod felépíteni a házad, legfeljebb ha van vonóhorog rajta. A kombinak nyilván fa.s.z.a. rendes "kombi méretű" a csomagtere.


Egy alsó-középkategóriás kocsi volt mikor megjelent, ehhez mérten kell az elvárásokat támasztani felé. Ha magasabb kategóriából ülsz át, érhet csalódás. Nem hajlamos a rohadásra, de a hátsó kerékjárati íveknél megjelenhet - persze függ az előélettől. Az enyémet márciusban csápossal megemelték mikor futómű állítás előtt átnézték, megdicsérték, hogy korához képest jó bőrben van, hátsó felfüggesztés környékén már megjelent a rozsda, de az is felületi inkább, most kell vele foglalkozni és még sokáig autó tud maradni. Tervbe van véve az alvázvédőzés, üregvédelem, ismerősök azt mondják nem vagyok normális, mert amit ráköltök, azzal nem nő a kocsi értéke. De kinek lesz olyan kocsija, ami nem fog szétrohadni évekig? Nekem... Meg elnézve az új és használtautók árát, inkább kifizetek mit tudom én 300 ezret alváz üregvédelemre (nem tudom mennyi) mint kifizessek egy használtautót, aminek felrántotta a piac az árát 20%-al. Az ótvaros autókét is.


Motorikusan nagy baja nem volt még, elektronikusan viszont igen: világítás elment rajta, műszerfal mögött egy csatlakozó szétolvadt, ez amúgy típushiba is. A probléma az vele, hogy egyszer-egyszer elmegy, majd visszajön, majd végleg elmegy. Klíma (manuális) kezelőpanelje is tönkremegy (szintén típushiba), ha értesz az elektronikához, állítólag csak újra kell forrasztani rajta valamit. Használtat ne vegyél (ugyanolyan s.z.a.r. lesz) vegyél utángyártottat. Nem nagy munka beszerelni, de arra figyelj, hogy ha végeztél, ellenőrizd a műszerfali, utasteri, kesztyűtartó és a komplett hátsó világítást (helyzetjelző, rendszám, ködzáró), mert simán kiverhető a műszerfali biztosítéktáblában egy 15 Amperes biztosíték. Ugyanez megtörténhet a pollenszűrő cseréjekor. A klímakapcsoló meg a pollenszűrő cseréjekor ki kell eszkábálni a kesztyűtartót. Ha tudod hol keresd a hibát, 1 perc a javítás, ha meg nem... akkor jóval több. Igaz történet alapján. Mostanában a féklámpakapcsoló rakoncátlankodik, pár ezer ft-os dolog, pár perc kicserélni.


Egy teljesen egyszerű konstrukció, semmi különleges nincs benne. Arra figyelj még, hogy a gyártó 2006 előtt gyártott autókhoz !!!NEM AJÁNLJA!!! az E10 95-ös benzint, szóval lehet tankolni az E5 100-ast, értsd, prémium benzint, ami nem hatósági áras, legutóbb 735 Ft volt... Mi lesz, ha csak E10 95 ment/megy bele? A magasabb etanol tartalmú üzemanyag károsítja az üzemanyagrendszer gumi és műanyag alkatrészeket (feloldja) aztán valahol dugulást okoz, plusz több vizet/nedvességet képes megkötni, így a tankban rozsdásodást tud okozni ha mindig csak lötyög benne valamennyi. Nem tudom, mennyi egy teljes üzemanyagrendszer csere javítással, de nincs kedvem megtudni. Persze lehet jönnek majd az okosak, akik megmondják, hogy hülye vagyok, de nem érdekel.

2022. jún. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!