Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beszéltem régebben egy barátom...

Beszéltem régebben egy barátommal hogy ő úgy "tuningolta" a babettáját hogy a kipufogónal lereszelt valamiből és így nyert 1-2 lóerőt. mit és hogyan, mennyit kell reszelni abból a dologból(nem emlékszem hogy mi voltaz szóval aki tudja annak köszi)?

Figyelt kérdés

2022. jún. 7. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A kipufogónyílásonon lehet reszelni a hengerben (pár millimétert) A neten biztos találsz hozzá leírást hogy mennyit érdemes. A kipufogónál a könyökcsövet szokták levágni annyira, hogy éppen rögzíteni lehessen rá a dobot. Így a gázlengések valamivel optimálisabbak.
2022. jún. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mellékes, de ha jól emlékszem 1,8 lovas alapból, szóval az a nyert 12 lóerőt, azt nyugodtan veheted amolyan haveri nagyotmondásnak, mert reálisan ezzel a módszerrel max pár tized lóerőt lehet nyerni.
2022. jún. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nyert 1-2 lóerőt*
2022. jún. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Lemérte dyno padon előtte és utána is + kielemezték a babetta motorkarakterisztikáját :) Majd Igor Akrapovic személyesen optimalizálta a kipufogórendszert, a Dynojet meg fabrikált egy új babetta gyújtástérképet és hopp márist ott figyelt a ménes :)

Így történt eskü, a barátod nem avatott be a részletekbe? :)

2022. jún. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
programot is kapott a motor
2022. jún. 7. 22:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Trollkodsz?
2022. jún. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

EZ szörnyű hogy aki ilyen kismotort vesz az rögtön tuningolni akarja sufni módra.

Azért vannak a nagyobb motorok hogy azokkal lehessen jobban menni.

2022. jún. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 MGéza ***** válasza:
Programot a Babetta? Na ne röhögtess, téged jól megetettek, nincs abban semmi elektronika, hacsak a gyújtást meg a lámpákat nem számoljuk annak. Hányas típus? Egyébként nagyobb kompressziójú hengerfej, áttétel megváltoztatása a nagyobb végsebességért, nagyjából ennyit lehetett mókolni a régi kétütemű motorokkal.
2022. jún. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Trollság, kitaláció.

Ez a "programot is kapott" mondatból kiderült.

Kérdező, a tirisztoros gyújtás melyik részére töltötted rá a programot? Mert az teljesen faék egyszerű, mint a korabeli szoci kismotoroké. Lehet játszani a fix gyújtási időpont tologatásával, aztán vagy kicsit nyomatékosabb lesz lent, vagy pörgősebb fent, de igazán jó sosem.

2022. jún. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
a programot kapott az csak vicc volt xd de amit kérdésbe írtam az tényleg igaz. és #7, nem mindenki teheti meg hogy nagy motort vegyen magának. én is kaptam egyet ingyen és semmi ereje nincs és szerintem senkinek nem ártok azzal hogy "tuningolok" egy kb. 30 ezer forintos motort
2022. jún. 8. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!