Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csináltam egy elég meredeke...

Csináltam egy elég meredeke szabálytalan kanyart a Váci úton. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

A Turbina utcáról fordultam be a Váci útra balra. Mikor már az út közepén voltam láttam a záróvonalat. De sem lámpa (zöld volt, de ezek szerint csak jobbra lehet kanyarodni), - sem tábla nem jelezte a Turbina utcában, hogy ott nem lehet balra felfordulni a Váci útra.


Nem állított meg rendőr.

Ilyenkor a webkamera lefotóz és kapom a bírságot?


2022. jún. 11. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
99%, hogy nem lesz semmi.
2022. jún. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

Webkamera?

Amúgy nem lesz következménye.

2022. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Legjobb tudomásom szerint a Turbina utcából lehet balra kanyarodni a Váci útra, tábla legalábbis nem tiltja. Én már többször kanyarodtam balra (nem egyedül a lámpaváltásnál) és egyszer sem jött bírság, szóval ne aggódj!


Amúgy legközelebb fogalmazd meg gondosabban a kérdést, szerintem a "csináltam egy elég meredek kanyart a Vácin"-ról mindenkinek egy idióta boyracer jut az eszébe :)

2022. jún. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Hát a webkamera biztos nem fotóz le :D Nyugi, semmi sem fog történni.
2022. jún. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Megnéztem Google maps street view-n 2x is, ott valóban záróvonal van kiegészítő "törtvonal" nélkül, tiltó tábla nincs.

Illetve az útvonaltervezőt is lecsekkoltam, mintha ott lennék, és elvitt a Dagály utcába, hogy csak onnan tudok balra kanyarodni!

Pedig tábla tényleg nincs.

2022. jún. 11. 19:48
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tábla és lámpa korlátozás nincs. Olyan nem fordulhat elő, hogy telizöld lámpa ráküld a keresztben záróvonalra. Megnéztem az utcaképet és itt tényleg ez történik pedig.

Aztán néztem még korábbi képeket és kideürlt miért; korábban a turbina utca végén útpadka volt és nem lehetett kihatjani a Vácira, a felfestés azokból az időkból mardhatott meg, csak mindig újrafestették, szabálytalanul.

Ott dolgoztak egy blokkal arrébb, folyamatosan keresztezik a Váci utat és fordulnak rá balra a Turbináról. Én is többször megtettem. Nem fogsz büntetést kapni.

2022. jún. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Milyen érdekes! Köszi!
2022. jún. 11. 20:52
 8/11 MGéza ***** válasza:

Semmit nem fogsz kapni. Ezen a képen látszik, hogy szaggatott vonal van felfestve a záróval párhuzamosan habár elég érdekesen, mert ebben a formában csak a Váci útról a Turbina utcába kanyarodást engedné, mivel csak arról az oldalról szaggatott. Záróvonal csak a balról eső, párhuzamosan felfestett szaggatott irányából léphető át, de akkor szembe se folytathatnád az utad, kötelező haladási irányt kijelölő tábla meg nincs. Egyébként meg tipikusan balfék módon kialakított kereszteződés, mert a Váci út belső sávja is egyenes nyilas felfestést mutat. Szóval akkor döntse el aki tudja, hogy itt most mi van.

[link]

2022. jún. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8: ezt nézd meg és megérted miért: [link]

régen nem lehetett a Turbínáról Vácira kimenni. A felfestés akkor helyes volt. Azóta szeirntem egyszerűen újrafestették szabálytalanul

2022. jún. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#8.. igen! Ezzel találkoztam én is, és úgy megijedtem, mikor már ott voltam a záróvonalnál, és hirtelen nem tudtam hogy most mi rosszat tettem... !


#9... 2012-es felvétel.. azóta senkinek nem jutott az eszébe ez csak nekem, mikor 4. éve lakom a kerületben és először járok ott?

Se rendőr, se mentő, se taxis, se bárki más..?



+

2022. jún. 12. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!