Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mire számíthatok, ha rosszul...

Mire számíthatok, ha rosszul (tehát balról) kerültem meg egy járdaszigetet?

Figyelt kérdés
Lassan mentem, és egy autó sem volt az utakon, csak én egyedül. Valahogy elvonta a figyelmem, hogy az utca, amint haladtam, nem folytatódott tovább, kitettek egy behajtani tilos táblát, balra lehetett menni tovább. Bal oldalon volt egy járdasziget, és valahogy figyelmetlenségből nem jobbról, hanem balról kerültem meg, szóval lényegében a szembe jövő sávban fordultam be. Gyorsan szétnéztem, csak egy idős néni volt az utcában, de ő sem figyelt rám, elvileg nem látott senki. De mi van, ha mégis, illetve mi van, ha van kamera és készült felvétel? Mire számíthatok, mekkora büntetés jár ezért?

2016. márc. 31. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Ha ott helyben nem termett ott a sun, akkor semmi.
2016. márc. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem, nem volt ott senki. Csak attól parázok, hogy nem látott-e mégis valaki, mi van ha rendszámot felírták... vagy mondjuk nincs-e valami kamera... most megkérdeztem egy ismerősöm, aki nagyon ismeri a várost, és rutinos vezető is, szerinte 100%, hogy nincs kamera. Sőt, hozzá tette, az ilyen kis utcákban ő néha 100-al jön.... Remélem megúsztam, egyébként soha nem megyek gyorsan, nem szoktam szabálytalankodni sem, nem is történt még velem ilyen. Valahogy megzavart a behajtani tilos tábla, egyből el is kezdtem a balra kanyarodást, és kanyarodás közben jött a felismerés, hogy basszus járdaszigetet jobbról kéne kerülni.. Hát nagyon remélem, hogy megúszom. Köszi a választ!
2016. márc. 31. 14:02
 3/12 anonim ***** válasza:
38%

Az, hogy felírnak rendszámokat és mondanak valamit, ez nonszensz, akárki mondhat akármit, ez nem számít.


Ha volt kamera, akkor büntetnek csak, de az meg nincs mindenhol.


Hol csináltad ezt?

2016. márc. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egy kisvárosban, szóval nem pest vagy ilyesmi nagy város. Az ismerősöm akit megkérdeztem, azt mondja, hogy 100%-ig biztos benne, hogy nincs kamera. Én is úgy tudom, illetve úgy gondolom, hogy nincs kamera. Ez egy kis mellékutca, nem hiszem, hogy drága kamerákat ilyen helyekre "pazarolnának". De azért nem röhögnék, hogy jönne a büntetés, főleg, hogy nem is az én nevemen van az autó.. akármi is lesz a vége, az tuti, hogy jó tanulópénz volt.. Annak örülök, hogy egy lélek sem volt arrafelé éppen, és nem lett baj. Köszi a választ neked is!
2016. márc. 31. 14:32
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Jézusom, ki törődne már ilyennel, hogy arra pazarolja a saját idejét, hogy mások rendszámát írogassa fel, meg dokumentálja minden egyes "vétségét". Nem gázoltál el senkit és hagytad ott.

Azt is megkockáztatnám, hogy akkor sem lenne semmi, ha rendőr látta volna, esetleg egy kis enyje-benyje figyeljen oda.


Ezek az olyan dolgok amiért forgalmin meghúznak, de való életben a kutyát sem érdekli, ha csak nem teremtettél veszélyhelyzetet.

2016. márc. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Remélem igazad van, nem lenne jó egy büntetés, ráadásul elég friss még a jogsim. Ahová csak tehetem kocsival megyek, hogy minél hamarabb minél nagyobb rutinom legyen, meg ugye most még frissek a tanult dolgok. Eddig nem is volt semmi baj, nem keveredtem ilyen szitukba, a szüleim is meg vannak elégedve a vezetési stílusommal. Nem szívesen játszanám el a bizalmat.. így is örülök, hogy hagynak vezetni. Egyébként hidd el, sajnos vannak olyan idióták, akik mindent dokumentálnak.. nemrég a mamám bolond szomszédja képes volt lefotózni az autónkat, mert szerinte tilosba parkoltunk. Persze kiderült, hogy nem, de azért fotót készített, biztos ami biztos.. Köszi a választ neked is!
2016. márc. 31. 17:53
 7/12 anonim ***** válasza:
38%

Igaz, nyilván vannak mentális problémákkal küszködő egyedek, de ők általában csak rosszakarók. Most egy feléd nem releváns személyt oly hidegen hagy ez az egész. De valószínűleg azzal sem törődnének, ha valaki bevinne rólad egy 4K-s felvételt ahol te 120-al városon belül záróvonalon előzöl, hiába vehető ki a rendszámod, meg még az odaszáradt spenótdarabka is a fogadon.


Én is friss jogsival egyszer azt hittem, hogy még elérem a sárgát, így sikerült átzúznom egy piroson. Ráadásul pesten, egy elég sűrű úton, és ott nem egy kamera is figyelte a kereszteződést. Ez több mint egy éve volt, azóta sem jött semmi.

2016. márc. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha rendpr nem látta vagy kamera akkor ninc sgond.
2016. márc. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem lesz semmi ebből. Egyébként meg járdaszigetet lehet balról kerülni, ha nincs ezt tiltó tábla.
2016. ápr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek! :-)
2016. ápr. 1. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!