Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fel fog futni a benzinlopások...

Fel fog futni a benzinlopások száma utcán parkoló autókból, ha eltörlik az ársapkát?

Figyelt kérdés
Régen úgy tudom nem egyszer leszívták éjjel az utcán a kocsikból a benzint, amikor drága volt.
2022. jún. 15. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
tán csak nem
2022. jún. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ha duplája lenne a benzin, akkor nem lenne furcsa, ha bűnöző hajlamú népségek, akik nem tudják megfizetni, elkezdenék leszívogatni a kocsikat.


Már eddig is megesett, az olcsóbb benzinnel, mi lesz, ha hirtelen megugrik az ára?



Így lopják a benzint: megfúrják az üzemanyagtartályokat | Autoszektor

[link]

2022. jún. 15. 18:36
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Ma már nem ladák meg 120as skodák állnak az utcán. A legtöbb mai autónak zárható a tanksapkája és kiszívni sem olyan egyszerű ezeknek a tankjából az anyagot.
2022. jún. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3:


"A parkolóban ugyanis újabban nem feltörik az autót, nem lefeszegetik a tanksapkát, óóó, nem… hanem megfúrják a tankot. Az eljárás a haszon-kár arányt tekintve csak a kábellopásokhoz és szobor-szétfűrészelésekhez hasonlítható: egy egységnyi haszon érdekében tízszeres-százszoros, vagy még nagyobb kárt okoznak a tettesek a jogos tulajdonosnak."


[link]

2022. jún. 15. 18:38
 5/13 A kérdező kommentje:

„Nálunk a parkolóban az lett a divat, hogy fiatal suhancok elvágják a benzintankot és a beöntőnyílást összekötő gumicsövet. Leszívnak jó pár liter benzint, több ezer forintos kárt okozva ezzel. Nem beszélve arról, hogy mi lenne, ha egy mindenórás kismama kocsiját vágnák haza” – írta egyikük.


„Úgy néz ki nekem szimplán átütötték a tank alját, vagy valami hasonló, mert úgy folyt ki a tíz liter amit beletankoltam, mint víz a csapból” – bosszankodott egy másik férfi.


„Nem elég, hogy ellopták a benzinem, de még a tanksapkát is megrongálták” – írta egy fiatal lány.


[link]

2022. jún. 15. 18:40
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
plusz egy előny az elektromos autók javára, az amperokat nem tudják kilopni :DD
2022. jún. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%
Nem fog.
2022. jún. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Az újabbakból már nem lehet leszívni, a tank is olyan jól el van rejtve hogy megfúrni sem lehet.
2022. jún. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Nem hinném.

Amúgy nálunk a 2101-es Ladának is kulccsal zárható kupak volt a tanknyalásán.

Nekem most egy 2018-as autóm van. Azt leszámítva, hogy a központi zár zárja a tankolónyílás ajtaját is, egy sima tömlővel szívtam már le belőle. A tank sincs eldugva, az autó alján van a hátsó üléssor alatt. Ezek szerint ez már régebbinek számít.

2022. jún. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
#3 csak mondom: a legtöbb autó tankján van leeresztőcsavar! :)
2022. jún. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!