Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elég lehet a B kat. jogosítván...

Elég lehet a B kat. jogosítvány birtokában megszerezhető A1 kat. jogosítvány tanfolyama alatt a 6 gyakorlati óra a sikeres forgalmi- és rutinvizsgához?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok, vezettem már váltós motort, de csak Simson-t, és azt is régen. Egy párszor édesapám vitt ki mezőre hülyéskedni, olyan 10-11 éves lehettem. Ott tanultam meg a kuplungolást, váltást motoron. Aztán 17 évesen kerültem ismét motor közelébe, egy haverom előszedte nagyapja Simsonját a garázs mélyéről és az utcában tettem pár kört, szerencsére egészen jól ment, az utca végén meg tudtam fordulni egy íven :D Szóval mondhatni átlagos érzékem van hozzá. Azóta csak autó, bicikli, néha elektromos roller. A KRESZ-szel talán nagy baj nem lesz, mert 2010 óta van B kategóriás jogsim. Van valakinek tapasztalata, elég lesz? Mert ha általában belecsúsznak az emberek X pótórába, akkor rögtön annyi lesz az ára, mint az A korlátlannak, és akkor rögtön nem is annyira érte meg.
2022. jún. 21. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyébként is csak az A kategória éri meg.
2022. jún. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Én még 2020 nyarán csináltam meg ezt az A1(B) kategóriát. Akkor még talán max 1 éves B jogsival. Nagyon tetszett, hogy 40 ezer forint plusz pénzért mehetek nagy rendszámos motorral. És bevallom azóta se vonzanak az erősebb motorok. Még a 125-öst se tudom kimotorozni.


Akkoriban még 1+1 órás volt a tanfolyam. Tehát 1 órát vezettél, aztán 1 óra alatt levizsgáztál.


Nekem elsőre meglett, a KRESZ is és a forgalmi is. Így tényleg nagyságrendileg 40-50 ezer forintból megúsztam az egészet.


Mondjuk én akkor már évek óta Simsonoztam és a pályákat is begyakoroltam a Simsonnal otthon. Az oktató meg is lepődött, hogy elsőre sikerült prezentálnom neki a feladatot.

2022. jún. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez a tanfolyam azoknak jó, akik egyébként már jól kezelik a motorkerékpárt. Ennek ellenére, nyugodtan jelentkezzél, mert az előírt kötelező órák megléte után lehet továbbiakat venni.
2022. jún. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2, OK, nagyon ügyes vagy. De ez azért nem általános.
2022. jún. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

#4 Azért nem egy agysebészet begyakorolni 4db alig különböző pályát.


~70 ezer forintért, ha nem vonzanak az erős motorok és tudod, hogy soha nem is fognak bőven jó kategória

2022. jún. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5, nem az agysebészeti nehézségre, bonyolultságra értettem.

Hanem nem mindenki Simsonozik előtte, pláne nem 1 óra manapság a kötelező óraszám. 70-ből pedig nem igazán áll már meg a dolog.

2022. jún. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Akkor csináljatok nagy A-t.
2022. jún. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!