Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Előzés után motorhiba?

Előzés után motorhiba?

Figyelt kérdés
Szisztok. Nem egyszer fordult elő, hogy egy előzés után vagy folyamatos 130 körüli temponál az auto kidobja a motorhibát (antipollution fault), majd letilt 3 ezres fordultanál és lomhább lesz. 1-2 indítás után az erő visszajön, majd pár nap mulva eltűnik a motorhiba is. Sajnos mire a szerelőhöz érek arra nincs már semmi hibakód. Szerintetek? Peugeot 206 1.6 16v
2022. jún. 22. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Én elsőre vagy katalizátorra, vagy a gyújtásnál valamilyen problémára (gyújtótrafó, rossz gyújtókábel, ilyenek) gyanakodnék, de sosem volt francia autóm, és ilyen hibám sem, csak "hobbiszerelőként" ezeket nézném át először.

Csodálkozom, hogy a szerelő ezeket nem nézte meg, csak elküldött hogy "hát itt nincs hiba"?

2022. jún. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
ez a jelenség az "olajcserét kér az autó" hibát jelzi..el kell vinni szervizbe olajcserére.
2022. jún. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hibakód megmarad , ki lehet azt olvasni
2022. jún. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pedig az 1.6 16v igen ám jól megyen!
2022. jún. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is gyújtással kapcsolatos dologra gyanakodtam. Köszi a segítségeket. Jövő héten elviszem szerelőhöz megkérem dobja rá gépre
2022. jún. 22. 14:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsi jól értem, hogy hazavittétek a kocsit a szervizből leeresztett olajjal? A 600 ezresnek itélt kar ki lett javítva? Mennyit mentetek olaj nelkül? Csak mivel ha siman feltöltöttétek mondjunk egy szamot 15 km után es nem lett javítva, akkor barmi mechanikus dolog lehet a gond mögött.
2022. júl. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!