Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fényszóró beállítás otthon?

Fényszóró beállítás otthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A fényszóró beállításról olvastam fórumon, itt a GYK-n és néztem videókat. Mindenhol a magasság állításról beszéltek de az oldalsó beállításról nem. Hogy mennyire világítson kifelé vagy befelé.

A magasságnál mérőszalaggal a lámpa közepét kell nézni és bejelölni a falon. De az oldalszöget mihez kell nézni hogy tudjam hogy jól áll?



2022. jún. 22. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt mindenképpen tudod mérni, hogy 5 méteren (nekem ez volt a garázsajtóra jelölve) ugyanolyan messze vannak-e egymástól, mint az autón.

Ekkor már párhuzamosan hord, félig már jó.Általában ennyi elég.

Kerekeket egyenesbe, egy spárga hátulról előre, azt is fel lehet jelölni.

nagyjából kész, bár az utóbbit kihagytam.

Azért ha pontosan be van állítva, akkor a jobboldalit kicsit az út széle felé szoktam "terelni."

2022. jún. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Keresel egy falusi forgalmi vizsgáztatóhelyet és felhívod őket...

pár ezerért beállítják.

2022. jún. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
"Hogy mennyire világítson kifelé vagy befelé." mert egyenesen előre kéne világítson mindkét nyaláb. Úgy tudod beállítani, mint a magasságot. Egyenes falhoz állsz, megjelölöd hova világít, eltávolodsz, majd az eredeti helyükre célzod a nyalábokat.
2022. jún. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Oldalirányban én úgy állítom be hogy se szét, se össze ne tartsanak, hanem párhuzamosan előre világítson a két fényszóró. Ezt házilagos körülmények között egyszerűen úgy szoktam beállítani, hogy közvetlenül a halhoz állok az autóval, megjelölöm, hogy hova világít. Merőlegesen hátratolatok 10 m-t és oldalirányba nem térhet el a jelöléstől. Vagy ha eltér, akkor erre korrigálom.
2022. jún. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!