Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A tulajdonos nem volt jelen...

A tulajdonos nem volt jelen az autó eladáskor. Mi lehet ennek a következménye?

Figyelt kérdés
A napokban elmentünk egy kiszemelt autóért. Az autó nem volt meghirdetve, hanem ismerősöm ismerősén keresztül lett megvéve. Több száz kilóméter utazás után, és az autó alapos átnézése után az adásvételnél kötöttünk ki, ahol az eladó elmondta, hogy a testvére nevén adja el az autót mert ő az évben már 5db-ot is eladott már, és valamire hivatkozva így akarta eladni, saját magát meg tanunak írta be. Az árhoz “kölcsönösen kialkudott” szöveget írtunk, és csak kézpénz fogadott el ezt előre is elmondta. Ez a sok dolog így együttesen rémisztően hangzik. Az autót a napokban fogom eredetség vizsgára vinni és átiratni. Szerintetek számíthatok átverésre, hogy a kézpénzt odaadtam, és letagadhatja az adátvételim “tulajdonosként” szereplő ember, hogy nem történt adásvétel és bukhatom a 3millió forintom, vagy mi az ami előfordulhat ebben az esetben legrosszabb. Köszönöm a válaszaitok előre is!

2022. jún. 29. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A C-vágány mellett történt az "adásvétel"?
2022. jún. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy adhatja el a testvére nevén, ha a törzskönyvben az ő neve van?
2022. jún. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Normális embertől vettem aki a saját házába fogadott a szerződés megírásánál. Nem a “C” vagánynál ha arra gondolsz amire én.
2022. jún. 29. 21:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Arra céloztam... :)


De továbbra se értem, hogyan írhat más nevén adásvételi szerződést...

2022. jún. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az okmányirodában visszadobják az adásvételit, mert a tulajdonos és az eladó személyi adatai nem egyeznek. Ha nem így lenne, akkor akármilyen lopott kocsit el lehetne adni adásvételivel akárki nevén.
2022. jún. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak attól veheted meg az autót, akinek a neve tulajdonosként szerepel a forgalmi engedélyben ill. a törzskönyvben. Neki ott kell lennie és alá kell írnia a szerződést. Azt el tudom képzelni, hogy ő megbízik a testvérében, előre aláírja a szerződést (mert nem tud ott lenni), és a testvére tényleg tanúként írja alá. De én ilyenbe se mennék bele. Inkább csináljanak meghatalmazást, hogy a testvére eljárhat a nevében ebben az ügyben. Az a magyarázkodás meg, hogy idén már öt autót eladott, hát, nekem gyanússá tenné az egészet. Huszonötöt is eladhat, ez teljesen nevetséges kifogás.
2022. jún. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
csatlakozom a 6-hoz, furcsa nagyon ez a kifogás....
2022. jún. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nem kerek, én biztosan nem vettem volna meg így az autót.
2022. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazából ha a papír szerinti tulajdonos érvényes adatai rajta vannak az adásvételin az eladó adatainál akkor nincs para, át tudod íratni.

Persze tényleg nagyon gyanús az egész, könnyen ráfázhatsz ezzel.


Itt tudod ellenőrizni, hogy a beírt személyi adatai érvényesek-e:

[link]

2022. jún. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az hogy az eladó megbízottja az eladó által előre kitöltött, aláírt szerződéssel érkezik, nem ritka dolog, sok ilyennel találkoztam már. Alapvetően ez nem ördögtől való, de én azért a hivatalos meghatalmazás másolatát is elkértem volna a szerződés mellé ("nyilván" ilyet nem írtak, és akkor már annyira nem kerek a történet). Az viszont hogy a vételárhoz nem a konkrét öszeg van írva, nálam alapból azt jelenti hogy sarkonfordulok.
2022. jún. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!