Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a következménye annak, ha...

Mi a következménye annak, ha a biztosítás egy olyan ember nevén van aki se nem üzembentartó, se nem tulajdonosa az autónak?

Figyelt kérdés
Tehát, ha megállít a rendőr, akkor milyen büntetésre számíthatok?
2014. okt. 12. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem teljesen értem. Hogy bírtad a szomszéd Pista bácsi nevére megkötni a biztosítást?
2014. okt. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy ismerősömtől venném részletre az autót. Úgy volt, hogy holnap átírjuk a nevemre a kocsit, így múlt héten kötöttem rá biztosítást. De ma mondta, hogy ráér még az átíratás. Ez ok, de így a kocsi az Ő nevén van a biztosítás az enyémen.
2014. okt. 12. 19:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondd az ismerősnek, hogy nem ér rá az átírás, csináljátok meg az adás-vételit szabályosan, és papírozzátok le a részletfizetést is, akár közjegyző előtt. (ennek pár tízezer forintos pluszköltsége van)

Jelen állás szerint egy autóra két biztosítás van kötve (ami nem szabályos, és félreértésekre adhat okot), te feleslegesen fizeted a biztosítást, és fizeted a részleteket egy olyan autóra, amihez papíron semmi közöd nincsen. Gyakorlatilag az ismerős letagadhatja az egészet akár a végén is.

Szóval ez így nagyon zavaros. Tisztázzátok le, papíron legyen minden rendben, menj be az Okmányirodába szépen átírni a te nevedre a gépjárművet.

2014. okt. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amúgy előre minek kötöttél biztosítást? Eleve milyen dátumot írtál a kockázatviselés kezdetéhez, ha még nem volt a kezedben az adás-vételi, amin szerepel, hogy mikortól kerül a te tulajdonodba a gépjármű?

Ez nay butaság volt, már ne is haragudj. Ennyi erővel én is köthetnék egy biztosítást egy hirdetésben kinézett autóra, aztán majd a jövő héten megveszem :D

2014. okt. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ennyire nem tragikus a helyzet.

Az ismerősöm nem akarja letagadni.


A lényeg, hogy neki ott állt egy autó kihasználatlanul, és úgy volt, hogy én megveszem tőle részletre.

De amikor utána járunk, hogy mennyibe kerül az átíratás, akkor kicsit meglepődtünk.

Én meg ugye megkötöttem a biztosítást, 2 okból is.

1. Mert a kocsinak lejárt a biztosítása.

2. Mert úgy voltam vele, hogy pár nap múlva papíron már az enyém.


Így NINCS 2 biztosítás, csak ellentmondó, hogy nem én vagyok a tulaj, és mégis én fizetem a biztosítást.

2014. okt. 13. 22:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor így az autón jelenleg nincsen biztosítás, tehát nem vehet részt közúti forgalomban. Ha pedig valami történik, akkor zsebbenyúlós lesz a javíttatás.


Még egy dolog. Ki van vonva a forgalomból a kocsi? Mert ha nincs, akkor a haverod napi pár száz forintos fedezetlenségi díjat fog pengetni a MABISZ-nak, ha 60 napon belül nem rendezi a biztosítás díját.

2014. okt. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!