Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit követelhetek? Fordulja...

Mennyit követelhetek? Forduljak inkább a biztosítóhoz?

Figyelt kérdés

A mai nap folyamán leparkoltam az autómmal a ház előtt, mint mindig. (családi ház, kertvárosi részen, csendes utcák, elenyésző forgalom)

A fűre álltam az úttestel párhuzamosan, az út szélétől kb. 30 centire.

Locsoltam a kertben, közbe hangos sípolást/csipogást hallottam.

Elnéztem a kapu felé és már láttam is, hogy arrébb ugrott az autóm.

A szembeszomszéd vendége szín egyenesen nekitolatott az autómnak. Futottam az autóhoz, a károkozó közben arrébb állt.

Állítása szerint nem látta az autót, mert 10 perce még nem állt ott. (Amikor leparkoltam, épp pakolt ki valamit a kocsijából és még intett is.)

Meghorpadt a jobb első sárvédőm, alulról az ív megtört, valószínűleg a kerék is kapott, bár nem látszik, de érzem, hogy jobbra húz kicsit az autó.

Aztmondta, hogy egyezzünk meg vagy írjunk betétlapot. Elmentem gyorsan a legközelebbi szerelőműhelybe, ott ránézésre mondtak

150ezret+-20-30ezer.

Közöltem ezt a károkozóval, sokalta. Erősködött, hogy neki van egy ismerőse, megcsináltatja vele, menjünk el hozzá. Nem vette fel neki az ismerős a telefont. Összevissza beszélt, hogy ezt meg azt felhívja, elküldi a képeket ésatöbbi.

Végül előállt azzal, hogy azt biztos nem kell fényezni, sőt, az a kár semmi, egyezzünk meg 90ezer forintban.

Belementem, mert látszott rajta, hogyha fejre állok sem fogja belátni, hogy nagyobb a kár, mint ő azt gondolja.

Ezekután aztmondta, hogy 10 perc és hozza a pénzt.

Eltelt 40 perc, halál nyugodtan kertészkedett, mintha mi sem történt volna.

Aztmondta holnap reggel visszautazik a külföldi lakhelyére, ezért dolgozni sem mentem el, hogy hozzájussak a pénzemhez.

Eltelt másfél óra, mire szándékozott hozni a pénzt, konkrétan csak 80ezret.

Hibáztam, hogy elfogadtam az ajánlatát, hogy kifizeti? Biztosítóval kellett volna rendeznem? Egyből irattam vele egy papírt, hogy elismeri a károkozást aláírással. Ez a papír nálam maradt, a pénzről nem írtunk papírt.

Ha én elmegyek megcsináltatni és mondjuk 150ezerbe fog kerülni, azt a plusz összeget így már nem tudom megfogni rajta, ugye?

Dühítő, hogy látta is, ahogy leparkoltam, tolatóradarja is volt, sőt feltételezem, hogy még kamerája is, mégis ekkora lúzer volt.


2022. júl. 2. 00:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szép sztorit kerekítettél, de a lényeg az, hogy így jártál. Tekintsd tanulópénznek a különbözetet.

Ja, és itt te voltál a lúzer, nem ő.

2022. júl. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem megy sehova, nincs alku, kék-sárga szegélyes A4-es papír, vagy rendőr. Annyit megtehettél volna, hogy bepakolsz elé, és amedig a hiányzó lét ki nem csengeti, nem megy sehova.
2022. júl. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
19%

Ha papirt írtok a biztosító kifizeti neked.

Ő meg azt csinálna amit akar.

2022. júl. 2. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Állítása szerint nem látta az autót, mert 10 perce még nem állt ott"

Ez milyen olcsó kifogás már...

Amúgy ezt hívják tanulópénznek. Ha a károkozó nem ismeri el hanem fintorog azonnal rendőrt kell hívni.

2022. júl. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem látta, akkor alkalmatlan a vezetésre. A károd szerintem inkább 300 ezer körüli. De ügyesen megoldottad.
2022. júl. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

Hármaska, nem írtak betétlapot. A kérdező megoldotta okosba.

Vagy mi.

2022. júl. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Édes istenem! Ráfekszetek a pirosra szövegértelmezés nélkül.

Hármaska azt írta, hogy HA. Azaz, ha írtak (volna) lapot, akkor a biztosító kifizeti neki a kárszakértő által megállapított határig a javítás költségét.

Saját tapasztalásom is, hogy alábecsülik sokan a tényleges sérüléseket.

Lehet, egyedüli buta vagyok, de amikor a pirosnál állva hátulról belém jöttek, a lököst láttam megnyomva, és olyan 40-50 ezerre maximáltam magamnak a károm. A szakértő közel négyszázezret hozott ki, mert sok egyéb is sérült, torzult.

Ez a 80 ezer akkor is kevés lenne, ha csak egy kis felületi sérülés van a kaszni. Kihúzatni, újra fújni talán kijön. De ha félre húz, az nem pár forintos hiba. És a kocsi eladhatósága is csökkent.

2022. júl. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
#7 ha a nagyanyámnak töke lett volna, akkor ő lett volna a nagyapám.
2022. júl. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%

#7! Felesleges a feltételes módon lovagolni, a kérdező tisztán és érthetően leírta, hogy nem töltöttek ki betétlapot.

Nem az volt a kérdés, hogy mi lett volna ha kitöltik.

2022. júl. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%
De, az volt.
2022. júl. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!