Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Törölt/lemondott biztosítást...

Törölt/lemondott biztosítást követelhet a biztosító?

Figyelt kérdés

Üdv, a sztori röviden annyi,hogy vásároltam pár hónapja egy kocsit, nagyjából vásárlás után 5nappal rájöttem, hogy átvágtak.A kocsi még át se volt iratva a nevemre ,de vásárláskor nyilván netrisken megkötöttem a kötelezőt ne legyen baj.Miután visszavittem az eladóhoz az autot,hogy kérem vissza a pénzem ez így nem pálya azonnal írtam is a netrisk ügyfélszolgálatnak ,hogy legyenek szívesek szüntetni a kötelezőm, a kocsit visszavittem.Azt a választ kaptam hogy törölték.


Kérdezem én, akkor most mit is akar tőlem a biztosító? 28lett volna 3hónapra és most 56ot követelnek tőlem na DE:


1. Az autón 1 hétig se volt kötelező, mielőtt lemondtam volna.

2. Az autó sose volt a nevemen ,nem volt átírva.

3. HA már követelnek valamit akkor miért nem részarányosan arra az 5-6napra mire fel mégis 56 ezer forint????


Remélem tudtok segíteni,hogy mivan ilyenkor volt-e már valaki hasonló helyzetben.



2021. ápr. 28. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Ismét egy jó példa, hogy "állapotot veszünk, nem életkort meg kilométert", de mondogassátok csak magatoknak. :-)Lesz még ilyen a héten.
2021. ápr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Biztosítást előre fizetünk, nem utólag. A megkötés napjakor neked életbe lépett az első fizetési periódus, ezt megszakítani nem lehet, ki kell fizetni. A kutyát nem érdekli, hogy közben megszabadultál az autótól közben. A lemondás arra vonatkozik, hogy nem fog megújulni, illetve nem fogják a következő periódust megnyitni, így azt már majd nem kell fizetni. De az elsőt még igen, mert megkötötted.


Az hogy miért 56 ezer... gondolom a szerződésben (amit nem olvastál el) az áll, hogy minimum fél évig nem mondod fel a szerződést, ellenkező esetben ki kell fizetned a félévet. Vagy hogy ha X időn belül felmondod, akkor 2 periódusnyi kártérítést kell fizetned. Vagy valami ilyesmi, ezt mi nem tudhatjuk, el kell olvasni a szerződést, biztos megtalálod benne a választ.

2021. ápr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, de a kérdésem szempontjából ez hogy jön?
2021. ápr. 28. 18:25
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

Egyesre véletlen zöldet nyomtam, ezt tekintsétek pirosnak.

Kettest annyival egészíteném ki, hogy az időarányos visszatérítést akkor tudod igénybe venni, ha igazolod az érdekmúlás okát.

Tehát eladtad, vagy kivonattad a forgalomból.

De mivel még csak át sem írattad, ezeket nem tudtad megtenni.

Mivel nem voltál tulajdonos, sem adásvételivel, sem forgalomból való kivonásról szóló igazolással nem tudod igazolni a díjfizetés érdekmúlását.

A biztosítót, pedig más nem érdekli.

Max annyit tudsz tenni, hogy vissza mész az eladóhoz, és ráborítod az asztalt, hogy fizesse ki a biztosítási díjadat.

Meg közben szorgalmasan imádkozol, hogy a te biztosítási időszakod alatt ne okozzanak vele balesetet.

2021. ápr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Be kell előre fizetned a biztosítást. Utólag, időarányosan aztán visszatéríti a biztosító a fennmaradó összeget.
2021. ápr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Viszont elvileg már törölve van a biztosításom nem? Netrisk azt írja, ezt befizetem és leszállnak rólam?
2021. ápr. 28. 20:15
 7/8 anonim válasza:

Voltunk hasonló helyzetben, igaz rövidebb időszak (1 nap) és nem alkuszon keresztül kötöttük a biztosítást, hanem a biztosító honlapján.

A vásárlást megelőző nap megkötöttük a biztosítást (mondjuk 1-én, 2-ától kezdve) Amikor másnap elmentünk az autóért olyan hibája derült ki, hogy mégse vettük meg. 3-án lemondtam a biztosítást (e-mailben) a vásárlás meghiúsulására hivatkozva. Először kiküldték a díjfizetési értesítőt, aztán a törlési értesítőt.

Nálad az bonyolítja a helyzetet, hogy alkuszon keresztül kötötted a biztosítást. Keresd fel a biztosítót írásban és pontos dátumokkal leírva kérd a biztosítás törlését meghiúsulásra hivatkozva.

Gondolom arról van írásos bizonyítékod, hogy visszakerült az eladóhoz az autó, nem jött létre a tulajdonos váltás. Azt is mellékeld a leveledhez.

2021. máj. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Csak a biztosítót kellett volna felhívni és probléma megoldva. Ezt még most is megteheted nyugodt, emberi hangnemben.
2021. máj. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!