Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen fékbetétet ajánlanátok...

Milyen fékbetétet ajánlanátok amivel kisebb lesz a fékút, mint a gyárival?

Figyelt kérdés

Egy egyszerű városi autóra kellene (kia rio yb), mert hamarosan csere érett lesz a szerviz szerint (120 ezer km van a fékbetétben), és mert az autó fékezőereje számomra kicsit kevés, örülnék ha jobb lenne a fékhatás.

Milyen hátrányai vannak egy utángyártott fékbetétnek? Drágább? Gyorsabban kopik? Csikorog? Gyorsabban túlmelegszik?



2022. júl. 12. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyet. Mivel nem a betéten múlik. Vészfékezésnél bámilyen betét képes lenne blokkolásig lassítani a kereket, ilyenkor az ABS avatkozik be. Hogy mikor, az csak azon múlik, hogy mekkora a tapadás a gumik és az aszfalt között.
2022. júl. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

TRW, ATE, Ferodo. Amelyik szimpi.

A fékút a gumik tapadásán múlik leginkább.

A tartóssága pedig a fékezési szokásoktól függ. Én fékbetétem is 140 ezernél lett kicserélve, és kb. fele meg volt. A tárcsáknak volt 1mm válla, azt is cseréltem. Szerintem te is tárcsáva együtt cseréld.

Van olcsó és drága fékbetét is. Nem gondolom, hogy egy városi autón normál használatnál bármelyik betét melegedne.

2022. júl. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Milyen hátrányai vannak egy utángyártott fékbetétnek? Drágább? Gyorsabban kopik? Csikorog? Gyorsabban túlmelegszik?"


Ezek közül bármelyik lehet, de nem gyakori.


A fékút tekintetében nem lesz eltérés, #1 jól leírta, hogy miért. Ami eltérés lehet, az a kopás mértéke. Textar, TRW és Zimmermann, amit én személy szerint ajánlani tudok, mi mindig ezek közül választunk és ezekkel sosem szokott baj lenni. Amit mindenképpen kerülj, az az A.Z. Meisterteile (Unixnak a hulladék márkája, más gyártók által selejtesnek ítélt szarokat vásárolnak fel és csomagolnak újra), illetve a Brembo (alapvetően piacvezető márka, de az ilyen kis városi autó kategóriához szart gyártanak, régebben vettünk párszor és nem egyszer kellett garanciába cserélnünk, mert fél év után elkezdett csikorogni).

2022. júl. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha a fékút nem is, de a fékhatás az bizony változni fog...

Nem kell izomból taposni a fékpedált, hogy történjen valami hanem elég egy határozott mozdulat.


Fater noname fékbetétei után Ferodo-t tettem be és ég és föld a különbség.

2022. júl. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
EBC
2022. júl. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tárcsával együtt cseréld

TRW-t én nem ajánlom. Volt nekem, fékezéskor nyikorgott és 5 ezer kilométer alatt eldeformálódott, lehetett cserélni ismét.

ATE, Brembo, Textar jó márkák

2022. júl. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. júl. 12. 21:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Régebben volt brembo, de én romlást tapasztaltam az évek alatt. Zimmermann-t most cseréltem, mert behullámosodtak az első tárcsák...


TRW, ATE, Textar, esetleg Bosch sem rossz pl.

2022. júl. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
TRW tárcsa nálam is rázott fékezéskor már új korában is. Egy idő után meguntam és bár nem volt lekopva, kidobtam a picsibe... Most Zimmermannt használok. Ahhoz képest hogy jóval olcsóbb volt, mint a nagy márkák, meglepően jó. Fékhatásban nem veszek észre változást. De nem ráz. Olcsó volt. Talán annyi, hogy a betét jobban porol, mint a TRW. (Lehet van ebből is csökkentett porozitású, ha valakit zavar?) De más hátrányát nem látom.
2022. júl. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!