Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vannak akik örülnének, ha...

Vannak akik örülnének, ha egyáltalán nem lennének villany autók?

Figyelt kérdés
Ez csak egyszerű kérdés. Nem kell egymás torkának esni. Kérek mindenkit, hogy KULTURÁLTAN fejtse ki a véleményét. Köszönöm.

2022. júl. 13. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Már miért örülnének?

Ez egy tök értelmetlen kérdés.

2022. júl. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Te írkálsz ki ilyen hülyeségeket


" CsakEgySrac999 " ?

2022. júl. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem.
2022. júl. 13. 12:12
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Autóalkatrész gyártásban dolgozók szerintem nem örülnek neki, hogy változik a világ. Belegondoltam, hogyha még az indítómotorgyártó cégnél vagyok, akkor nemigazán biztos a jövőm, munkahelyem, vagy pl ott van Székesfehérváron a Denso, aki üzemenyagbefecskendező rendszereket gyárt, és többezer embert fogalalkoztat. Velük is mi lesz majd? Ilyen téren én nagy gondokat látok, mert rengeteg ember dolgozik az autóiparban világszerte, és sok olyan komponenst készítenek, ami kimondottan a belsőégésű motorokba megy csak, nekik nem lesz munkájuk.
2022. júl. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Messzemenően nem érdekel, hogy ki milyen autóval közlekedik, csak ne akarják másra ráerőltetni.
2022. júl. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Beviz Elek ***** válasza:

#4

Gombamód nőnek ki a földből az akkumulátorgyárak, ott is lehet dolgozni. Másrészt pedig ha a Denso nem tud átállni más termékek gyártására, akkor húzza le magát a klotyón, annyit is ér. Teljesen természetes hogy változik a világ.

2022. júl. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Változik minden, de biztos hogy jó irányba?
2022. júl. 13. 16:42
 8/10 anonim ***** válasza:
#6 Na és szerinted milyen vonalon tudna a Denso elindulni, ahol már nincsenek monopóliumban gyártók? Mert itt azért eléggé le vannak osztva szerepek, és ez csak egy cég. Pár évet lehúztam a Viseonnál is ahol cirka 1500 ember dolgozott, és akkor csak olyan termék ment ami kizárólag belsőégésű motorhoz kellett, gyútótrafó, indítomotor, üzemanyagszivattyú. Most hiába hoznak helyette 1-2 akkumulátorgyárat, azok már modern technológiával dolgoznak és jó ha a tizede munkaerőt foglalkoztatják. Ott van pl a Howmet-Köfém új csarnoka, a teljes megmunkálósort, 8 eszterga, 6 marógép és egy csomó robot, ezeket 3 ember felügyeli. Ráadásul jelenlegi akkumulátorgyártás fő problémája, hogy nagyon korlátozott a föld lítiumkészlete, és a hírek szerint már előbb elfogy mint 2035.
2022. júl. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Beviz Elek ***** válasza:

#7

Nem biztos hogy jó irányba, de legalább változik. Van egy probléma, megoldást keresel rá, ez kitermel egy másik problémát amire új megoldást keresel. Ha megreked és nincs fejlődés annál rosszabb nem létezhet.


#8

A Denso nem kicsi cég, van tőkéje ahhoz hogy át tudjon állni egy másik termék versenyképes gyártására.


Hiába robotizálnak sokmindent, munka lesz később is. Az emberek fejében terjed egy jövőkép hogy milyen munkanélküliség lesz a technológiai fejlődés következtében, de a valóság az hogy inkább a munkaerőhiány nő.


A jelenlegi akkumulátorgyártás miatt ne idegeskedj, a lítium egy nagyon gyakori anyag és nem fog elfogyni a készlet, az viszont igaz hogy nem tudják a bányászatot olyan tempóban felfuttatni ahogy az igény nő. Másrészt nem csak a lítium alkalmas akkugyártásra, lítiumot lehet pl nátriummal helyettesíteni. Azért gyárt mindenki lítium akkut mert nagyon gyakori elem és kézenfekvő volt ezt fejleszteni. Ha nem lehetne beszerezni és helyettesíteni kellene akkor gyorsan leválthatná más anyag.

2022. júl. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
én igen örülnék . eddig nem volt velük bajom sőt még vásároltam volna is de a 2035ös agymenés óta utálom az összes akkus és hibrid szart
2022. júl. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!