Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olaszországban magyar B-s...

Olaszországban magyar B-s jogsival is ugyanúgy lehet vezetni 125-ös motort?

Figyelt kérdés
SOS!

2022. júl. 21. 08:20
1 2
 11/14 krwkco ***** válasza:
69%

"Az olasz szabályok lehet azt mondják, űrrepülőgépet is vezethetsz 6 évesen, nem teheted meg, mert a magyar szabályok szerint tilos."

Csak hogy ne maradjon téves információ cáfolat nélkül: Magyarországon nem tilos ürrepülőgépet vezetni 6 évesen. :-)

Az ürrepülőgép nem közforgalmi jármű és a neve ellenére nem repülőgép. Az vezetheti, akit a ürutazást intéző vállalat megbíz vele, illetve ha a hatóság az űrutazás engedélyének elbírálásakor jóváhagyja. Vezethet akár egy számítógép, egy galamb vagy majom is, ha a biztonságos működés megvalósul.

2022. júl. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem odaadták a kölcsönzőben a 125 cc-t, 2 bukóval a B jogsira. Annyit azért kérdezett az ember, hogy ültem-e már motoron, vagy mutassa meg hogy indul :))
2022. júl. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
2022. júl. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nos, megosztanám a tapasztalatomat ezzel kapcsolatban. Először is, inkább nem kockáztattam, kibéreltem egy 50ccm-s kis Apriliat. Az ottani emberekkel beszélgetve azt tudtam leszűrni, hogy nincs nagy esély rá, hogy megállítsanak (az elmondásuk szerint a rendőrök inkább a gyorshajtásra, meg a tilosban parkolásra hajtanak), de viszont ha elkapnak jogsi nélkül, nagyon súlyos pénzösszegre képesek megvágni, úgyhogy jobb félni, mint megijedni elven, maradtam a legális úton. Köszi mindenkinek a segítséget! :D
2022. júl. 22. 15:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!