Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Néhányak miért nem tudnak...

Néhányak miért nem tudnak vezetni?

Figyelt kérdés
Az egy dolog ki mennyivel megy. Viszont azért próbáljunk meg nem fenntartani 10-20 autóst azért, mert nem merünk átmenni egy záróvonalon. Az egy csík, senki se ellenőrzi! Azért egy kerékpáros miatt nem kéne kilométeres torlódást okozni! Próbáljunk már meg gondolkozni! Mit hiszel, átmész a záróvonalon és hirtelen megy utánad a rendőrörs? Ne bohóckodjatok már!
2022. júl. 25. 12:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet rosszul tudom, de én eddig úgy tudtam, hogy az egynyomon haladó járműveket, akár a záróvonalon is, de sávon belül biztosan meg lehet előzni. Persze csak ha az út elég széles ahhoz, hogy meg legyen a megfelelő oldaltávolság🤷‍♂️
2022. júl. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

11. Meg lehet, de mi a biztonságos oldaltávolság. Nem került be a KRESZ-be, pedig tervezték, ettől függetlenül a bírói gyakorlat szerint minimum 50 centi lakott területen belül, 1,5 méter azon kívül.

Amit írtam külföldről, az tapasztalás, és nem ottani szabályok ismertetése volt. Osztrák sávon belül nem előzi a biciklist.

2022. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

11-es, ha nem kell hozzá érintened a záróvonalat ÉS meg tudod tartani a biztonságos oldaltávolságot, akkor előzhetsz a sávon belül egy nyomon haladót.


Kérdező, teljesen normális dolog az, hogy nem írjuk felül a KRESZ szabályait. A záróvonalnak lehet olyan, elsőre nem nyilvánvaló oka is, amit nem ismersz, így annak átlépésekor nem számítasz egy bizonyos veszélyforrásra. Pl csak azt nézed, hogy biztos a közelgő kanyar miatt van ott az a záró, erre hopp, kitolja valaki a kocsija orrát egy rosszul belátható kapuból, dűlőútról…

2022. júl. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
88%
Én már olyat is láttam, hogy leeresztett sorompónál megállt valaki, mikor simán kikerülhette volna. Úgy állt két percig, mire jött a vonat, mögötte meg egész kocsisor. Elképesztő.
2022. júl. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
13%
#14 vasúti átjáróban a leeresztett sorompót aztán mégis miféle megfontolásból kerülgetjük?
2022. júl. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
86%
15. Ugyanolyan megfontolásból, mint aminőből a záróvonalat átlépjük.
2022. júl. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
39%
Akkor a piros lámpánál várakozó kocsisort is kikerülöd, vagy hogy van ez?
2022. júl. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Óbaszki, csak most esett le a szarkazmus...
2022. júl. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Jobb későn, mint soha.🤷‍♂️
2022. júl. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
51%

17. Annyira imádom, mikor hasonló komment után megjegyzik, hogy (szarkazmus).

Én nézem annyiba az itt hozzászólókat, hogy felismerik. Ha nem előbb, hát utóbb.😉

2022. júl. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!