Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik volt jobb autó, és miért?

Melyik volt jobb autó, és miért?

Figyelt kérdés

Az első generációs Polski Fiat 125p 1500, vagy a Lada 1500 (VAZ-2103)?


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


[link]

[link]



2022. júl. 28. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

A nagy polski elég érdekesen tudott rohadni, 2 rétegű lemezből volt hajtogatva a kasznija, emiatt. Alulvezérelt motorja volt, hátul laprugós.

A Lada az jobb volt, nekem volt anno mindkettő.

Bár a lada nagyon meg volt bonyolítva, futóműve, kormányműve, sok hülye megoldása volt, nehéz volt szerelni.

2022. júl. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Lada. Több szempontból modernebb.
2022. júl. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Polski-ból volt 125lóerős 5 sebességes? Hát akkor egyértelműen a polski de szerintem itthon az 1000%, hogy ilyen motorral egy darab se volt.
2022. aug. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 veterán vas ***** válasza:

#3 ne fogadj rá.

Volt pár darab 1600-as 125p. Monte-Carlo néven, továbbá 1800ccm-esek 125p. Akropolis néven. Sőt még 125p.2000-ccm is akadt.

(állami rendszámű rallye-autók voltak)

2022. aug. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78-as nagypolszkim volt. 17 éves autószerelő diákként vettem 45 ezerért 1993-ban. Még jogsim se volt, úgy hoztam haza. Minden fel volt újítva, új akkor még menő narancssárga fényezés, totálkáros FSO-ból szinte új egy éves motor, kivéve a fékrendszer. Ezt nekem kellett rendbehozni hátul mert berohadt a kézifék. Jogsi még abban az évben meglett és alig volt nap hogy kiszedtem volna belőle a hátsóm. Rohadtul kényelmes és tág volt. A hifi is jól szólt benne. Autósmozi, csajok, haverok, buli, vízpart, gát meg minden. A motor, váltó, kuplung és kardán mint az állat, minden részét lehetett érezni. A fogyasztása nekem 7-9 liter között volt mert átfúvókáztam és 120-as tempó fölé kalibráltam a második gyorsítóporlasztót hogy akkor kapcsoljon be. De akkor aztán nagyon izmos lett és az a hang! Én az új kocka ladáknál többre értékeltem ezt az autót, azokat sokat újítottunk fel a mesterekkel és ők is csóválták a fejüket hogy milyen gyenge anyag hogy kétszáz ezer kilométer és nem takarta az első túlméret hengerfúráskor és puha a vezérműtengely is. Ehhez képest a nagypolszki megtartotta a jó minőségét mechanikailag csak az a fránya karosszéria. Mindig előjött valahol valami és akkor bosszús voltam mert kasztni javítást festést útáltam csinálni.
ápr. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!