Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik/milyen autót vegyek?...

Melyik/milyen autót vegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok, épp autóvásárlás előtt állok és vélémenyeket szeretnék kérni. Amennyire tudtam körbe jártam a témát de itt is szeretnék tapasztalatokat gyűjteni.

van pár konkrét kiszemelt típusom:

VW Golf, Bora, Passat 1.9Pd Tdi 131le

Audi A3 1.9Pd Tdi 131le

Peugeot 307 2.0 HDI 136le

Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v 140le

Mazda 6 2.0CD/CDH

ezeket a tipusokat néztem ki de várok még ötleteket kikötéseim hogy dízel legyen és manuális 6 sebességes, és persze a megadott típusokról várok véleményeket, megbízhatóság, szervízigény, alkatrészárak, vételnél melyiknél mire kell figyelni stb.. a keretem kb 1.000.000ft de inkább 800.000ft+nagyszervíz, névre irás, de nem sürgető a dolog tudok még gyüjteni hozzá ha olyat ajánlotok.



2017. aug. 9. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Sokba fog ez neked kerülni. 800 ezerért dízelt? Ezek a kocsik 200-300 ezret futottak, és akkor optimista voltam. VW és Audi drága, az Alfa... hagyjuk! Mazdát nehéz találni, marad a Peugeot.
2017. aug. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok az árakkal és a futott km-ükkel valóban nehéz kifogni ennyiért egy tisztességes példányt ezért nem is sietem el és próbálom amennyire lehet körbe járni a témát. A külföldi papíros egyedek is szóba kerülhetnek mert jártas vagyok a magyaro.-i forgalomba helyezésben. A VW-k és Audik sajnos koruk ellenére rendkívül jól tartják az árukat pedig némelyik már megkerülte párszor a földet "200.000" km-el. :) Az alfáról amit találtam legtöbb helyen jókat írnak és most hagyjuk a szar olaszozást. A Peugeot eddig a favorit mert azzal a motortípussal 2 ismerősömnek is van autója és nagyon megvannak vele elégedve pedig egyikük autószerelő.

köszi a véleményed.

2017. aug. 9. 15:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Az autó kivitele ennyire mindegy, hogy van a felsorolásban ferde valamint lépcsőshátú is?

Választatni pedig preferencia szerint lehet szerintem.


- Nem kell nagy hely, de legyen megbízható: Golf

- Legyen olcsóbb, mint a Golf: 307

- Legyen prémiumabb, mint a Golf: A3

- Legyen egyedibb, dizájnosabb, mint a Golf: 147

- Legyen nagyobb a csomagtere, mint a Golfnak: Bora

- Legyen nagyobb az utastere is, mint a Golfnak: Passat

- Legyen elegánsabb, mint a Passat: 6

2017. aug. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A kivitelével kapcsolatban annyi a kikötésem hogy ne kombi legyen ahoz még fiatal vagyok szeretem a sportosságot :)

köszönöm.

2017. aug. 9. 16:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy csak azért akarsz dízelt venni, mert keveset eszik vagy azért, mert sokat mész?
2017. aug. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szereted a sportosságot, és dízel autót akarsz venni?? Ugye csak viccelsz?? :D
2017. aug. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én ezek közül egyiket se ajánlanám neked, ha nagyon muszáj, akkor a VW Bora vagy a Mazda. De van egy mazda szervizes ismerősöm, több mint 100 általad említett mazda 6 generálozásán vannak már túl, míg a benzineseken általában csak kötelezőket végeznek. Nyugodtan vegyél benzinest, nem értem miért félnek tőle az emberek, a dízel jól fogyaszt, de nagyon durva szervizköltségei vannak. Valami jó kis japán benzinest nézzél. Toyota, Mazda, Honda, Nissan, Suzuki. Hogy a kérésednek is eleget tegyek, ajánlom az utolsó generációs Mazda 323 F BJ-t 2001-2004-ig, 2.0 DiTD motorral. Ebben még nincs kettőstömegű és nem közös nyomócsöves, ezzel nem sok gondod lesz, cserébe van nyomaték és jól fogyaszt, futómű penge, hátránya, hogy ezek szeretnek rozsdásodni. Én is nagyon szeretem a dízelt vezetni, jó karaktere van, de sajnos nem ésszerű választás, ha nem mész vele nagyon sokat. Taxis ismerősöm újonnan vette dízel skoda octaviát, jól fogyaszt, karbantartja rendesen hiszen azzal dolgozik, de 250ezernél így is ott hagyott a szervizben 400ezret. Ez van...gondold meg.
2017. aug. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1,6 Ft/km még nem is vészes stzervízköltség negyed millió kilométeren, sőt.

Nekem 135 és 155 ezer km közt jött össze 500k-s számla, pedig komoly baj nem volt, csak vezérlés meg klímakompresszor csere az Octáviámon.

Nemrég lett egy éve, hogy vettem, kerek 20k km-en 800.000 Ft ment rá.

De ezt tudtam előre, hogy ilyen játék.

2017. aug. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért ez így nem tiszta számítás 1,6-ra, bele kellene venni a kötelezöket, és amiröl még nem tudunk pluszban javított hibákat. Arra akartam ezzel rávilágítani, hogy ha kifogástalan előéletü autót vesz, neki már nem fogja megérni, mert ha szervizbe kell menni, akkor sajnos ilyen számok jönnek, ahogy te is írtad, a dízel egy ilyen játék. Pedig az octavia egy jó gép.
2017. aug. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat/tippeket!

Azért szeretnék dízelt venni mert napi 100km-t ingázok aminek 90%-a pálya plusz szeretek utazgatni is ha az időm megengedi.

A sportosságot elsösorban kinézetre értettem bár tény hogy az elegáns jelző inkább illet volna rá, nekem valahogy ezekbe még nem tartozik bele a kombi majd talán pár év múlva :)

Játszósnak már van egy benzinesem és egy új állás+költözés miatt jött össze ez a napi ingázás azért gondoltam egy 6 sebességes dízel jó választás lehet.

2017. aug. 11. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!