Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » T kategória, az alább leírt...

T kategória, az alább leírt történetre kérhetnék bővebben választ?

Figyelt kérdés
Az oktató azt mondta hogy amikor kanyarodok, időben jelzem az irányváltást, megvárom míg a traktor és a pótkocsi egyenesbe nem ér majd lekapcsolom az irányjelzőt. Az oktató erre vissza kapcsolja és azt mondja hogy addig ne is kapcsoljam le amíg fel nem váltottam nagyobb sebességbe. Ha jól emlékszem egészen 4.-ig kellett felváltanom mire azt mondta hogy most már vegyem vissza az irányjelzőt. Mikor kérdeztem hogy ezt miért kell az volt a válasza hogy:"Mert így kell."

2020. febr. 8. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem butaság, vagy valamit félreértek a leírásodban. Ha nem veszed vissza az indexet a kanyarodás befejezése után egyből, a többi résztvevőnek továbbra is azt az információt adod, hogy kanyarodni fogsz valamerre. Ez megtéveszthető, akár veszélyes is lehet. Annyira utálom az ilyen tanárokat: "mert csak, punktum". Általában ők sem tudják, és kognitív disszonancia lép fel, amikor egy gondolkozó diák kritikusan próbál gondolkozni és kérdést tesz fel.
2020. febr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Már azzal kapcsolatban is vannak fenntartásaim, hogy előbb mindent egyenesbe kell húzni, de hogy a sebesséi fokozatnak semmi köze hozzá, az egészen biztos.
2020. febr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2020. febr. 8. 16:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit.
2020. febr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért mondta, mert ha gyorsítás közben elkezdesz az indexszel is babrálni, akkor még lomhábban gyorsulsz fel.
2020. febr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5#-el egyet értek!

Az oktató úgy gondolja, hogy csak a forgalomra a kuplungra és a váltásra figyelj. Kezdőknek elég ez a 3. Is! Van aki egy 5 másodpercig babrál még az indexel aztán meg a lendületet elveszti mert közbe nem tudott váltani ha egyik kéz az indexen másik meg a kormányon. Az oktató meg inkább nem kockáztat, hogy ki mennyire ügyes. A lendület és váltás legyen meg aztán meg a többi.

Majd utána vedd vissza az indexet.

Baj nem lesz belőle ha egyenesbe még megy egy fél percet.


Modernebb traktoroknál meg úgy is visszaáll majd ha egyenesbe huzatod a kormányt. Régebbi gépeknél csak kézzel áll vissza az index.

2020. febr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!