Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melegen miért nem gyújt az autó?

Melegen miért nem gyújt az autó?

Figyelt kérdés

Egy 98-as Renault Twingorol van szó. Hidegen mindig beindul a kocsi melegen általában 3.-ik gyújtásra indul csak. Kell hozzá gázfröccsöt is adni ilyenkor. Viszont ha már beindult nem fullad le illetve nincs baja ha felmelegszik a motor csak indításkor amikor már fel van melegedve akkor probléma.

Egyébként sokat is fogyaszt, lehet ez lehet az oka hogy az állandó gyújtásokkal kb megzabálja a benzint?



2022. júl. 29. 18:45
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Eddig leginkább azt mondták, hogy valószínű új gyertya kell, mivel az előző tulaj 11 évig használta heti kb 1x akkor is csak piacra kellett neki szóval 11 évig szinte csak állt a garázsban. (Ez tudom hogy 100% mivel haverom tatájától vettem)
2022. júl. 29. 18:46
 2/16 krwkco ***** válasza:
57%

A kérdésed alapján úgy tűnik, hogy nem nagyon értesz az autókhoz. Még egy gyertyacsere előtt is másodszakvéleményt kérsz. Miért? Nincs pénzed 4 gyertyára? Vagy nem tudnád magad kicserélni?

Ha mondanék egy tippet, hogy mi lehet a baja, akkor szerelőhöz vinnéd? Nem az a legegyszerűbb, ha rögtön azzal kezded?

2022. júl. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Valóban nem értek, ez az első kocsim és az első munkahelyem ahol 2 hete dolgozok ebből kifolyag az első fizut meg szeretném várni és akkor elvinni :)

Nem kell egyből így hozzáállni, én feltettem egy kérdést hogy tudjam egyből mit cseréltessek, mivel első fizetésből még nem fogok milliomos lenni hogy mindent pikk pakkra csináltassak a kocsiban

2022. júl. 29. 20:23
 4/16 anonim ***** válasza:

Te nem a pöttyös kérdező vagy véletlenül?

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__11..

2022. júl. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Gyertya az biztos nem, attól még beindulna, de lehet gyújtótrafó baja, ami jellemző, felső holtpont jeladó, immobilizer, stb.

Volt nekem is rönóm, néha elég sokat szarakodott.

Sőt, volt, hogy menet közben leállt, és nem lehetett elindítani, csak pörgette a motort.

Akksisaru le/fel után viszont beindult.

2022. júl. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 krwkco ***** válasza:

"Nem kell egyből így hozzáállni..."

Ahhoz, hogy valamit mondjon az ember, nem csak az autót kellene ismerni, hanem a tulajdonos képességeit is. Felesleges lenne, olyan tanácsot kapnod, amit nem tudsz megvalósítani.

2022. júl. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 krwkco ***** válasza:

Akkor a lényegre térve:

"ez lehet az oka hogy az állandó gyújtásokkal kb megzabálja a benzint?"

Nem. A többszörös önindítózás is alig fogyaszt üzemanyagot.


"Egyébként sokat is fogyaszt"

Egy 11 éve elhanyagolt autó nagyon sok okból fogyaszthat sokat. Pl. azért, mert a gyujtása néha kihagy. Próbáld ki, hogy 4-esben alapjáratig lassítasz. Utána folyamatosan 1/2-3/4 gázt kell adni. Ha az autó komótosan, de rángatás nélkül gyorsul, akkor a gyujtás valószínűleg jó.


"melegen általában 3.-ik gyújtásra indul csak. Kell hozzá gázfröccsöt is adni ilyenkor."

Vagyis nem a 3. gyujtásra, hanem a 3. önindítózásra. Én elsőre azt saccolnám (persze más ok is lehet), hogy az üzemanyagrendszer nem tartja a nyomást. Van valahol rajta egy kis lyuk. De ezzel már tényleg csak egy szerelő tud foglalkozni.

2022. júl. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#5 mikor már megy a kocsi akkor egyébként tökéletesen működik bármilyen meglepő egy ilyen kocsitól :D

#7 Köszönöm a választ, mindenképp megkérdem majd egyik mestert hogy mi lehet az oka mert kezd bosszantóvá vállni.

2022. júl. 29. 21:53
 9/16 krwkco ***** válasza:

"mindenképp megkérdem majd egyik mestert hogy mi lehet az oka mert kezd bosszantóvá válni."

Azaz, ahogy a 2-es hozzászólásban írtam a felesleges tanácsokról:

"Ha mondanék egy tippet, hogy mi lehet a baja, akkor szerelőhöz vinnéd? Nem az a legegyszerűbb, ha rögtön azzal kezded?"

Látnok vagyok!

2022. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szerelőnél azért is pénzt kérnek, hogy csak átnézzék? Új vagyok még az autók világában
2022. júl. 29. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!