Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden dízel autó típusnál...

Kingdefender kérdése:

Minden dízel autó típusnál baj, ha sűrűn regenerál az autó?

Figyelt kérdés
2013as Audi Q3 2.0 tdi 177 le. Az igazat megvallva sokáig nem is figyeltem fel a regenerációra. Viszont mióta figyelem elég sűrűn csinálja. Kb 150 km és már regenerál. Viszont az autóban megvan a normális erő, fogyasztása tökéletes. Semmi hibakód. 4600ig engedi forogni a motort és ki is forgatja addig ha kell. Tehát egy szóval a sűrű regeneráción kívül minden rendben van.

2022. aug. 5. 14:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Amúgy nem mai dolog, elég régóta fenn áll a sűrű regeneráció. De sűrűbb nem lett. Függetlenül attól hogy város vagy autópálya 150 km és regenerál.

Bocsi ez ki maradt.

2022. aug. 5. 14:25
 2/13 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen. 4 éves autó, új korától nálam. Szinte kizárólag hosszú utakra autópályán tempomattal járok vele. Akármit csinálok vele 150-200 km-enként nekiáll regenerálni. Végigviszi meg miden, semmi hibajelzés. Csak attól tartok hamarabb dugul majd el a hamutól a filter, ha ennyire gyakran csinálja. Olvastam itt, mag más fórumokon, hogy van akinek 800-1000km-enként regenerál. Nem tudom hogy csinálja...
2022. aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Normális minőségű üzemanyagot tankolsz? Mennyi km van benne?
2022. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Persze, ez egy folyamatos dolog. Minél sűrűbben csinálja, annál jobb. A részecskeszűrőnek megvan az a tulajdonsága, hogy minél jobban be van kormolódva, annál nehezebb regenerálni. Na meg ugye a teljesítményt is annál jobban fojtja. 50%-os telítettségnél már néha csak a szoftveres, kényszerített regeneráció nyújt megoldást, 75%-nál meg kuka az egész, egyszerűen nem regenerálható.
2022. aug. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Németországban élek és itt az Aral kútnál a prémium dízeljét tankolom bele már vagy 3 éve csak ezt kapja az autó. 212.000km van benne jelenleg.

Amúgy gondolkoztam a tisztításán, jövő hónapba megyek haza Magyarországra. Itt Németben csak cserélik ha kell. Mi a véleményetek a tisztításról?

2022. aug. 5. 14:54
 6/13 A kérdező kommentje:
A csere viszont irdatlanul drága ehhez az autóhoz
2022. aug. 5. 14:54
 7/13 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok. Amíg nem volt ez az üzemanyag mizéria új korától csak prémium gázolajat tankoltam, általában Shell, vagy OMV kúton. Egy ideje kénytelen vagyok azt tankolni, ami van, legtöbbször alap gázolajat. Bár regenerációk tekintetében nem vettem észre, hogy lenne köztük különbség. Az én autóm 46.000 km-nél tart. De mint írtam 0 km-esen is ilyen volt.
2022. aug. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Pont ezaz.. én is sok helyen olvastam, hivatalos oldalakon is hogy 700-800 km a normális..nekem 700 km alatt 4x tuti regenerál..

Viszont, ha neked új autód is így viselkedik akkor lehet az újabb autóknál vagy egyes típusoknál a sűrű regeneráció a normális. Többen azt mondták nekem ne tisztíttassam ki, ha megyek haza. Addig ne nyúljak hozzá míg nincs baj. Egy biztos mindig oda figyelek, hogy rövid táv ne legyen, illetve ha van is

pár alkalommal, nem messze van tőlem az autópálya ahol nincs sebességkorlát. Ilyenkor fel megyek és átmozgatom az autót.

Nem tudom nálad hogy van, de az enyém van amikor indulás után az első 5 km után már neki áll.. amúgy hamar lezavarja. Kb 10 km kell neki és akár kis fordulatszámnál is. Hiszen volt mikor pont városban állt neki. Nálad a fedélzeti computer ki ír a folyamat alatt nagyobb fogyasztást? Nálam valamiért nem.. 0.7/h csak a be induló ventilátor illetve a meg emelt alapjáratról tudom ha csinálja illetve kissé más addig a motor hangja.

2022. aug. 5. 15:29
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálam is végigmegy városban és pályán is. Sőt alapjáraton is végigcsinálja és nem tart tovább. Nagyjából 10 percig regenerál.

Igen, nálam az alapjárati 0,4-0,5l/h-s fogyasztás felugrik 1,8-2,5 közé. De menet közben a is látszik a fogyasztáson. Az addigi 5-6l/100km-es értékekből hirtelen 9-11 lesz, látszólag teljesen indokolatlanul. Ugyanolyan tempóban haladok sík úton, mint előtte. Aztán 10 perc után megint visszaesik 5-6-ra.

2022. aug. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Városban durva használat miatt lehet sűrűbb regeneráció. Továbbá szar gázolaj miatt ami több kormot termel. Vagy túl hosszú az olajcsere periódus illetve nem Dpf-hez tervezett olaj van benne. Vagy egyszerűen már kezd elérni az élettartama végéhez a szűrő. Mosni érdemes lenne egyszer.
2022. aug. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!