Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden dízel autó típusnál...

Kingdefender kérdése:

Minden dízel autó típusnál baj, ha sűrűn regenerál az autó?

Figyelt kérdés
2013as Audi Q3 2.0 tdi 177 le. Az igazat megvallva sokáig nem is figyeltem fel a regenerációra. Viszont mióta figyelem elég sűrűn csinálja. Kb 150 km és már regenerál. Viszont az autóban megvan a normális erő, fogyasztása tökéletes. Semmi hibakód. 4600ig engedi forogni a motort és ki is forgatja addig ha kell. Tehát egy szóval a sűrű regeneráción kívül minden rendben van.

2022. aug. 5. 14:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

- 90% autópályás használat.

- Shell, OMV pérmium gázolaj.

- 8000-10000 km-enként olajcsere.

- Mivel eddig garanciális volt az autó, márkaszervizben, "gyári" olajat kapott.

- 46.000 km-nén csak több a filter élettartama. És mint írtam nem most lett ilyen, új korában is ilyen volt. A gyárban feltételezem újat építettek be.

Ezért nem értem én se. Ha városban kínoznám a dízel autómat 600.000km-rel, 30.000km-enként teszkós olajjal, akkor nyilván nem csodálkoznék rajta és nem szólnék egy szót sem.

2022. aug. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Amúgy érdemes lenne kiolvastatni diaggal, mert naplózza a sikeres és a sikertelen regenerációkat is. Továbbá az indokolatlan venti használat, magas alapjárat, megugró fogyasztás nem csak regenerációtól lehet, ezért lenne érdemes egy diagot csinálni. Vagy valami más miatt nagyobb a dpf ellennyomása, vagy a nyomásszenzor a rossz.
2022. aug. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Elvileg gyári műszerrel nézik éves szerviz alkalmával. Hibakódmentes, külön ki szokták emelni. Igaz külön nem kértem eddig, hogy nézzék a nyomásszenzort is.
2022. aug. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!